EURO 2020 | Imagini eroice în Croaţia – Cehia. Cu faţa plină de sânge, Patrik Shick a dat gol din penalty. Lovren i-a spart nasul

Antena Sport Publicat: 18 iunie 2021, 19:51

Patrick Shick, imagini eroice în Croaţia - Cehia

Patrick Shick a dat gol din penalty în partida cu Croaţia, deşi avea faţa plină de sânge. Dejan Lovren l-a umplut de sânge pe Patrick Shick, după ce l-a lovit cu cotul. Arbitrul a dictat penalty după ce a consultat VAR-ul.

În minutul 33, Dejan Lovren l-a lovit cu cotul de Patrick Shick şi l-a umplut de sânge pe golgheterul EURO 2020. După ce a consultat VAR-ul, arbitrul a dictat penalty pentru Cehia. Patrik Shick l-a transformat şi a devenit noul golgheter de la EURO 2020, cu trei goluri marcate.

Patrik Schick, execuție extraterestră de la 49 de metri

Patrik Schick a reușit un gol de pus în ramă în Scoția – Cehia, meci din grupa D de la Euro 2020.

Patrik Schick, supergol la Euro 2020. Uriașul de 1,87 metri a fost omul meciului în Scoția – Cehia. Atacantul lui Bayer Leverkusen a deschis scorul pentru naționala sa chiar înainte de pauză, cu o lovitură de cap plasată perfect. În repriza a doua, Schick a oferit un moment antologic.

Patrik Schick a marcat 13 goluri în tricoul naționalei Cehiei, în 26 de apariții. Acesta a debutat la seniori în urmă cu 5 ani. G

De asemenea, Patrik Schick este primul jucător ceh din ultimii 17 ani care reușește o dublă într-un meci de la Euro, după cea din partida cu Scoţia. Precedentul a fost Milan Baros, care a fost golgheter la ediția din 2004.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

Ion Ţiriac, derapaj incredibil după ce a văzut ceremonia din Franţa: „Ăsta este Parisul, cu travestiții, cu homosexualii”

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

1 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Paris 2 FotoS-a încheiat festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Nadia Comăneci, apariţie pentru istorie 3 FotoNadia Comăneci, reacție de trei cuvinte după participarea surpriză la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 4 VIDEODino Beganovic a câștigat cursa de sprint din etapa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY 5 FotoImagini superbe cu delegaţia României, la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Spectacol pe Sena 6 VIDEOPaul Aron va pleca din pole-position în cursa de Formula 2 din Belgia, live în AntenaPLAY