EURO 2020 | Ovidiu Haţegan va fi în brigada de arbitri de la Elveţia – Spania, primul sfert de finală de la Campionatul European

De Antena Sport
Publicat: 30 iunie 2021, 17:54

Ovidiu Haţegan va fi arbitru de rezervă la primul sfert de finală de la EURO 2020, dintre Elveţia şi Spania.

hategan

Ovidiu Hațegan e arbitru de rezervă la Elveţia - Spania

Ovidiu Haţegan a fost delegat ca al patrulea oficial în brigada de arbitri pentru meciul Elveția – Spania, primul sfert de finală de la Campionatul European 2020.

Ovidiu Haţegan va fi în brigada de arbitri de la Elveţia – Spania

Partida se va desfășura vineri, 2 iulie, de la ora 19:00, la Sankt Petersburg, și va fi condusă de o brigadă de arbitri englezească. Michael Oliver va fi la centru, Stuart Burt și Simon Bennett vor fi arbitri asistenți, iar al patrulea oficial va fi Ovidiu Hațegan.

La EURO 2020, Ovidiu Hațegan a arbitrat, de la centru, Italia – Țara Galilor (1-0), din grupa A și Polonia – Slovacia (1-2), din grupa E. De asemenea, arbitrul român a fost al patrulea oficial la Portugalia – Franța (2-2), din grupa F și Țara Galilor – Danemarca (0-4), din optimi.

Ovidiu Haţegan, două „victime” în două meciuri la EURO 2020

Ovidiu Haţegan a mai făcut o „victimă” la EURO 2020. Arbitrul român a arătat cartonaşul roşu în confruntarea Italia – Ţara Galilor. Ovidiu Haţegan a mai făcut o „victimă” la EURO 2020. După ce l-a eliminat pe Grzegorz Krychowiak în Polonia – Slovacia 1-2, arbitrul român a arătat din nou cartonaşul roşu.

Ethan Ampadu, fotbalistul lui Chelsea, a fost eliminat de Haţegan în minutul 55 al duelului dintre Italia şi Ţara Galilor. La scorul de 1-0 pentru „Squadra Azzurra”, fundaşul galez a faultat dur pe Federico Bernardeschi. Arbitrul român nu a stat pe gânduri şi l-a trimis la vestiare pe mijlocaşul de 20 de ani.

Oaspeţii, în frunte cu Gareth Bale, au protestat, însă decizia a rămas aceeaşi, după ce reluările i-au dat dreptate românului.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

9
aug.
23:10
Atanas Trică, reacţie savuroasă după ce a debutat la CSA Steaua împotriva tatălui său: „Mă întreba cum stau la cornere. Nu am dat din casă!”
9
aug.
22:34
Eugen Trică, după ce fiul său a debutat la CSA Steaua împotriva sa: „Mi-a fost frică atunci când a intrat! Mă gândeam: ‘Mă, tocmai mie să îmi dea gol?!'”
9
aug.
22:30
Fostul rapidist Ovidiu Herea, replică pentru ultrașii CSA Steaua: „Înjurăturile lor m-au motivat!”
9
aug.
22:10
Scandal în Ghencea! Un fan a sărit în teren pentru a se duce la fostul rapidist Ovidiu Herea
9
aug.
21:50
CSA Steaua – Metaloglobus 1-1. Start fals pentru echipa lui Daniel Oprița în noul sezon. Chipirliu a ratat un penalty în prelungiri
9
aug.
21:37
Mesajul transmis de Laszlo Balint după ce a fost demis de la Universitatea Craiova: „Dacă eșuezi, să nu renunți niciodată!”
9
aug.
21:28
Gigi Becali a anunţat când revine pe stadion: „Eu nu vin decât atunci! Fără nicio emoţie, la spectacol!”
9
aug.
20:52
FotoUmilința suferită de nepotul lui Gigi Becali și soția lui însărcinată: „Suntem ultima nație din Europa!”
9
aug.
20:32
FotoUltraşii CSA Steaua, revoltă în Ghencea la meciul cu Metaloglobus: „Demisia!” Gestul extrem al fanilor
9
aug.
20:08
FotoPrimele imagini cu Mirel Rădoi la antrenamentul Universităţii Craiova
Colaj cu Ovidiu Hațegan
Fotbal intern • 9 iul., 23:55
Ovidiu Hațegan, în lacrimi la finalul Supercupei României. Clipe emoționante la prima apariție după ce a suferit un infarct
Ovidiu Haţegan, în timpul unui meci
Fotbal • 6 iul., 16:20
Ovidiu Hațegan revine în arbitraj, la 3 luni după ce a suferit un infarct! La ce meci a fost delegat
Kylian Mbappe, în meciul Franța - Elveția, de la Bucureșt
Euro 2020 • 19 iun., 17:49
Kylian Mbappe a vrut să se retragă de la națională după ce a ratat penalty-ul decisiv din Franța – Elveția, de la Euro 2020!