Închide meniul

Euro 2020 | Scandal monstru în Franţa – Germania 1-0! Paul Pogba acuză că a fost muşcat de Antonio Rudiger

Dragoș Vasile Publicat: 16 iunie 2021, 9:01

Comentarii
Euro 2020 | Scandal monstru în Franţa – Germania 1-0! Paul Pogba acuză că a fost muşcat de Antonio Rudiger

Paul Pogba şi Antonio Rudiger

Scandal monstru în Franţa – Germania 1-0. Paul Pogba a acuzat că a fost muşcat de Antonio Rudiger.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Scandal monstru în Franţa – Germania 1-0! Paul Pogba acuză că a fost muşcat de Antonio Rudiger

“Şocul” fazei grupelor de la Euro 2020 nu a fost lipsit de scandal. Spre finalul primei reprize, Paul Pogba a acuzat că a fost muşcat de Antonio Rudiger.

În scena bizară, se observă cum fundaşul german îşi înfige dinţii în spatele mijlocaşului francez. Pogba a zbierat de durere imediat după. Starul lui Manchester United s-a plâns la arbitrul Del Cerro, însă acesta nu a luat nicio măsură.

La final, după victoria Franţei, Pogba a declarat că nu îşi doreşte ca Rudiger să fie suspendat pentru gest. “M-a muşcat puţin şi am simţit, aşa că i-am spus arbitrului. Nu a primit niciun cartonaş, dar nu sunt ofensat. Nu vreau să fie suspendat. Ne-am îmbrăţişat la final şi s-a terminat”, a declarat mijlocaşul, citat de DailyMail.

Reclamă
Reclamă

Momentul a amintit de “cazul Suarez”. Actualul star al lui Atletico Madrid l-a muşcat pe Giorgio Chiellini de umăr la Campionatul Mondial din 2014. Acela a fost al treilea moment în care atacantul recurge la un astfel de gest. Acesta a mai muşcat un adversar, în 2010, când era la Ajax, dar şi în 2013, în timpul unui derby Liverpool – Chelsea.

Euro 2020 | Franţa – Germania 1-0. Un autogol a decis primul mare şoc al Campionatului European

Campioana mondială en titre, Franţa, a învins selecţionata Germaniei, scor 1-0, marţi seară, la Munchen, într-un meci din grupa F a Campionatului European.

Reclamă

Golul a fost marcat de germanul Hummels, în minutul 20, în propria poartă.

Francezii au avut două reuşite anulate pentru ofsaid, în minutele 66 şi 85, la Mbappe, respectiv Benzema.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
Newcastle – Manchester City 0-2. „Cetățenii”, cu un pas mai aproape de finala Cupei Ligii Angliei
23:30 13 ian.
FCSB, gata să facă încă două transferuri: “Fotbalişti, nu jucători! Felicit conducerea”
23:24 13 ian.
România s-a calificat în grupele principale la Campionatul European de polo! Victorie în faţa Turciei pentru “tricolori”
22:41 13 ian.
VIDEOMichael Carrick, prezentat oficial la Manchester United: „Știu de ce este nevoie pentru a avea succes aici”
22:26 13 ian.
Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere”
21:48 13 ian.
Adrian Mutu nu are dubii! De ce ar avea nevoie Dinamo pentru a fi o adevărată candidată la titlu
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 2 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist” 5 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 6 Câţi bani încasează CFR Cluj în schimbul transferului lui Otto Hindrich. Ardelenii i-au găsit deja înlocuitor
Citește și