Franţa – Portugalia 2-2 | Karim Benzema a oprit timpul! Moment SF la Euro 2020. Cum a marcat două goluri în minutul 46:44

Antena Sport Publicat: 24 iunie 2021, 13:19

Karim Benzema este starul lui Real Madrid

Profimediaimages

• Franţa – Portugalia 2-2
  • Karim Benzema a marcat golurile francezilor

Franţa – Portugalia 2-2. Primul gol, cel cu care Franţa a egalat, a fost marcat în al doilea minut al prelugirilor primei reprize, când ceasul arăta minutul 46 şi 44 de secunde. A fost 1-1 la pauză.

Benzema a revenit în repriza a doua cu un gol marcat tot în minutul 46 şi 44 de secunde, după cum arată grafica televiziunii care a produs meciul disputat la Budapesta.

Franţa – Portugalia 2-2 | Karim Benzema, gol după 5 ani şi 258 de zile

Karim Benzema a fost felicitat de Cristiano Ronaldo după primul gol marcat pentru naţionala Franţei după o pauză de 5 ani şi 258 de zile.

Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema au marcat cele două goluri din prima repriză a meciului Portugalia – Franţa. Foştii colegi de la Real Madrid au marcat din lovitură de pedeapsă. Imediat după ce a marcat, Benzema a fost felicitat chiar de Ronaldo pentru primul gol marcat de la revenirea în naţionala Franţei.

Cei doi au continuat să aibă o atitudine de respect unul faţă de altul şi după ce s-a terminat prima repriză. Ronaldo l-a luat de gât pe Benzema şi a glumit cu fostul său coleg de la Real Madrid.

După pauză, lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Benzema şi Ronaldo au reuşit dubla prin care au stabilit scorul final. Astfel, Franţa a câştigat „grupa morţii” şi vine pe Arena Naţională pentru meciul din optimi cu Elveţia. De partea cealaltă, Portugalia va da piept cu Belgia pentru un loc în sferturi.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

7:50 LIVE VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon 28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Jose Mourinho a făcut anunțul care le dă speranțe fanilor lusitani
AntenaPLAY • 25 mart., 11:52
„Te-ai întoarce în Liga Portugal?” Jose Mourinho a făcut anunțul care le dă speranțe fanilor lusitani
Didier Deschamps i-a făcut praf pe francezi, după amicalul pierdut clar cu Germania
Fotbal extern • 24 mart., 11:11
Didier Deschamps i-a făcut praf pe francezi, după amicalul pierdut cu Germania: „Nivelul e necruțător! Nu am făcut ce trebuia!”
Franţa - Germania 0-2! Nemţii nu au milă de naţionala lui Mbappe. Anglia - Brazilia 0-1. Endrick, eroul sud-americanilor
Fotbal extern • 23 mart., 23:40
Franţa – Germania 0-2! Nemţii nu au avut milă de naţionala lui Mbappe. Anglia – Brazilia 0-1. Endrick, eroul sud-americanilor
Germania, gol după şapte secunde în duelul "de foc" cu Franţa
Fotbal extern • 23 mart., 22:25
Germania, gol după şapte secunde în duelul „de foc” cu Franţa! Execuţie magistrală a atacantului de 100 de milioane de euro
România va juca un amical de lux cu Franţa! Când va avea loc duelul cu campioana olimpică şi mondială
Handbal • 22 mart., 18:23