Închide meniul

Turcia – Italia 0-3 | Ce au strigat Lorenzo Insigne și Ciro Immobile la cameră după ce au marcat. “Am primit mesaj înaintea meciului”

Alexandru Ivan Publicat: 12 iunie 2021, 10:13

Comentarii
Turcia – Italia 0-3 | Ce au strigat Lorenzo Insigne și Ciro Immobile la cameră după ce au marcat. Am primit mesaj înaintea meciului

Ciro Immobile și Lorenzo Insigne, după Turcia - Italia 0-3

Italia n-a reușit să depășească apărarea Turciei în prima repriză, dar s-a dezlănțuit după pauză. Demiral și-a trimis în proprie poartă, după care Ciro Immobile și Lorenzo Insigne au marcat pentru 2-0 și, respectiv, 3-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

 Ciro Immobile și Lorenzo Insigne, secretul din spalele celebrării golurilor

Imediat după meci, Insigne și Immobile au dezvăluit ce mesaj au transmis în fața camerelor când și-au celebrat golurile. Autor este celebrul actor italian, Lino Banfi.

“Lino Banfi l-a sunat pe Chiellini, dar el a crezut că totul este o glumă. Apoi Banfi i-a trimis un video lui Mancini, iar el ni l-a arătat tuturor. Ne-a spus să celebrăm golurile cum se cuvine”, a dezvăluit Lorenzo Insigne, citat de Corriere dello Sport.

“Banfi ne-a cerut să strigăm ‘porca puttena’, așa că și eu și Insigne am făcut asta”, a declarat și Ciro Immobile.

VIDEO AICI CU MOMENTUL CELEBRĂRII GOLULUI LUI CIRO IMMOBILE

Reclamă
Reclamă

“Porca puttena” este replica marcă înregistrată a actorului Lino Banfi. Aceasta se aseamănă mult cu o înjurătură din limba italiană.

Reacția lui Roberto Mancini după Italia – Turcia 3-0

Selecționerul Roberto Mancini nu și-a ascuns mulțumirea după victoria împotriva Turciei. Evoluţia Italiei a fost una entuziasmantă şi se anunţă a fi una dintre favoritele la câştigarea EURO 2020.

Reclamă

“Am jucat bine. Știam că nu va fi ușor, fiind și primul meci, dar mai ales pentru că am înfruntat un adversar puternic. Publicul ne-a ajutat foarte mult și a fost crucial pentru noi să plimbăm mingea foarte repede. Trebuie să facem asta în continuare. A fost o noapte frumoasă, sper să mai urmeze și altele. Mai avem drum lung până la Wembley”, a spus Roberto Mancini, citat de Tuttomercatoweb.

Turcia a primit 3 goluri la Roma, câte a încasat în toate cele 10 meciuri din preliminariile Campionatului European, şi nu a tras niciun şut pe poartă! Elveţia şi Ţara Galilor vor juca sâmbătă în celălalt meci al grupei.

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:26
UEFA, gest în memoria suporterilor lui PAOK decedați în România. Ce se va întâmpla la meciul cu Celta Vigo
19:01
Arsenal a dat lovitura! “Tunarii” și-au securizat vedeta clubului până în 2031
18:55
FCSB a decis pe ce arenă joacă în play-out. Gigi Becali se pregăteşte deja de cel mai negru scenariu
18:48
VIDEOGianni Infantino, prezent la Consiliul pentru Pace al lui Donald Trump. Cum a fost surprins președintele FIFA
18:26
Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate
18:00
VIDEOKimi Antonelli, cel mai rapid în ziua a doua de teste de la Bahrain. Vineri încep ultimele sesiuni
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 4 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Ce i s-a transmis în cască lui Radu Petrescu, înainte de gafa din Petrolul – FC Argeş 2-1
Citește și