Uluitor! 6 suporteri ai Franței au ajuns la București în loc de Budapesta. “De unde să știm?”

Alexandru Ivan Publicat: 22 iunie 2021, 17:24

Comentarii
Uluitor! 6 suporteri ai Franței au ajuns la București în loc de Budapesta. De unde să știm?

Au ajuns la București în loc de Budapesta

Cei 6 suporteri au sperat să urmărească pe viu meciul Franței împotriva Ungariei, disputat sâmbăta trecută la Budapesta, în fața a peste 60.000 de spectatori. Destinul a făcut însă ca aceștia să aterizeze într-un cu totul alt oraș. Când s-au trezit pe străzile din Centrul Vechi, printre ucraineni și austrieci, au rămas fără reacție.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Șase suporteri ai Franței au ajuns la București în loc de Budapesta

“Am ajuns din greșeală aici. Încercăm să vedem unde s-a produs greșeala. La agenția de turism sau pe aeroport. E foarte posibil să ne fi urcat, pur și simplu în alt avion”, au povestit bulversați cei 6 francezi, potrivit jurnalul.ro.

Deși au plecat împreună cu destinația Budapesta, 3 dintre cei 6 francezi au avut bilete spre București. Aceștia au recunoscut că nu știau care este diferența între cele două orașe.

„Au dat vina pe noi, că nu știm care-i diferența dintre «Bucharest» și «Budapest». Biletele le-am rezervam pe toate odată. Cum să ne dea trei aici și trei acolo? Și ghinionul este să ajungem toți aici și nu dincolo. E ca în filmele cu proști, cu camera ascunsă”. „De unde să știm? E prima oară când călătorim în partea asta a Europei. Și, sincer să fiu, pentru mine, până azi, nu era nicio diferență între «Bucharest» și «Budapest». Trebuie să învățăm mai multe despre Europa. Uite că apar situații.

De la aeroport ne-am dus cu grupurile de suporteri. Credeam să sunt suporteri unguri care merg și ei la meci. Ne-am ținut după ei. Ne-am zis că dacă sunt localnici unguri cunosc bine drumul spre stadion și noi să nu ne mai preocupăm. Nu ne-am gândit nicio clipă că sunt ucraineni. Acum realizez că nici nu aveam cum să ne dăm seama. Nu cunoaștem nici limba maghiară, și pe cea ucraineană sau rusă. Pentru noi sunt la fel de străine. Ne-am luat după ei și la tren, și la metrou. Ne-am ținut după ei. Mi s-a părut ciudat că nu au mers la stadion și au venit aici la bere, dar am crezut că stăm puțin aici și pe urmă mergem după ei la stadion”, au mai povestit francezii.

Reclamă
Reclamă

Fără cei 6 suporteri în tribune, Franța a reușit doar un 1-1 împotriva Ungariei. În celălalt meci la grupei, Germania a învins-o cu 4-2 pe Portugalia. Bătălia decisivă pentru primul loc se va da în ultima etapă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:49

Farul Constanța – FCSB LIVE TEXT (20:30). Ultimul meci al lui Mirel Rădoi pe banca oaspeţilor

15:42

Primul lucru pe care Gică Hagi l-a cerut jucătorilor, după preluarea naţionalei: “Atunci vom vorbi de performanţe”

15:25

Reacţia imediată a lui Gică Popescu după ce Gică Hagi a devenit selecţionerul României

15:07

“Top, top, top, foarte sus”. Pe cine a lăudat Gică Hagi, după ce a fost numit selecţioner

14:34

“Am un mesaj pentru cei mai bogaţi români”. Gică Hagi a surprins, la conferinţa de prezentare la naţională. Apelul uriaş făcut

14:05

“Escrocherie în fața a 40.000 de fani!” Meciul de Cupă Mondială care a apărut la rubrica infracțiuni a presei spaniole

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 5 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: “L-am cam întors” 6 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege”
Citește și