Închide meniul

EURO 2020 | Un jucător de 18 ani a alergat cel mai mult la turneul final! Pedri, 61 de meciuri în acest sezon. “Este un vis!” + Ofertă uriaşă pentru “Noul Iniesta”

Mihai Ispas Publicat: 5 iulie 2021, 10:48

Comentarii
EURO 2020 | Un jucător de 18 ani a alergat cel mai mult la turneul final! Pedri, 61 de meciuri în acest sezon. Este un vis! + Ofertă uriaşă pentru Noul Iniesta

Profimedia

Pedri a alergat 61,5 kilometri în cele 5 meciuri pe care le-a jucat până acum la turneul final. El este urmat în top de cehul Soucek, cu 57,8 kilometri, şi de mijlocaşul Italiei, Jorginho, cu 57,7 kilometri, potrivit uefa.com. Şi viteza lui Pedri a atras atenţia. El a atins 30,4 km/oră!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pedri a alergat cel mai mult la Euro 2020

În vârstă de doar 18 ani, Pedri are un sezon de excepţie, în care a adunat un număr impresionant de meciuri. El a intrat de 61 de ori pe teren!

Pedri a jucat de 52 de ori pentru Barcelona şi de 9 ori pentru echipa naţională, la care a debutat în luna martie a acestui an. Luis Enrique l-a folosit titular în toate meciurile, iar Pedri a bifat 519 minute din cele 520 posibile.

Puştiul Barcei a dat dovadă şi de multă tărie de caracter. În optimi, contra Croaţiei, şi-a dat autogol în minutul 20, când Spania s-a văzut condusă cu 1-0 Pedri a fost apoi unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Pedri, dorit de Liverpool

“Sunt puțin obosit, dar la vârsta de 18 ani am puterea de a face mult mai multe. Este un vis să îmbrac tricoul Barcelonei și al Spaniei”, a declarat Pedri, citat de marca.com.

Reclamă
Reclamă

Jurgen Klopp l-a trecut pe Pedri în fruntea listei de achiziţii la Liverpool, scrie liverpoolecho.co.uk. Poreclit “noul Iniesta”, spaniolul i-ar putea aduce 80 de milioane de euro Barcelonei, care caută cu disperare fonduri pentru a-l păstra pe Lionel Messi pe Camp Nou.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:52
LIVE TEXTU Cluj – Hermannstadt 0-0. Aflăm prima semifinalistă din Cupă. Egalitate la pauză
19:28
“Dacă ai fi fost în locul lui Alibec ai fi revenit la FCSB?” Budescu a început să râdă: “Ştiţi cum este acolo”
19:25
Ce primă va încasa Florin Bratu dacă o va salva pe Metaloglobus de la retrogradare
18:48
Stă Cristiano Bergodi pe bancă la meciul cu FCSB? Ce decizie au luat oficialii de la U Cluj
18:31
FotoAfacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
18:22
Filipe Coelho, concentrat înaintea meciului cu CFR Cluj: „Nu cifrele o să facă diferența”
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 4 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 5 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și