“Așa vom trata meciul!” Zinchenko și-a făcut planul înainte de România – Ucraina! Mesajul vedetei de la Arsenal

Alex Ioniță Publicat: 15 iunie 2024, 23:20

Comentarii
Așa vom trata meciul! Zinchenko și-a făcut planul înainte de România – Ucraina! Mesajul vedetei de la Arsenal

Profimedia

Oleksandr Zinchenko și-a făcut planul înainte de România – Ucraina! Vedeta naționalei pregătite de Serghei Rebrov a vorbit despre primul duel de la EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre România și Ucraina este programată luni, de la ora 16:00. Meciul de la Munchen va fi în format LIVE TEXT pe As.ro.

Oleksandr Zinchenko și-a făcut planul înainte de România – Ucraina!

Jucătorul lui Arsenal a transmis că naționala Ucrainei va trata România cu „mare respect”, dat fiind faptul că la un turneu final nu mai există selecționate „slabe”.

De asemenea, Zinchenko a transmis să menționeze faptul că la un turneu final este foarte important primul meci și a spus că Ucraina va încerca să obțină un rezultat pozitiv.

“În primul rând, noi trebuie să ne facem jocul nostru, să arătăm cel mai bun fotbal al nostru, atât individual, cât și ca echipă. Nu există echipe slabe la acest turneu, cu siguranță. Noi vom trata România la fel cum vom trata Slovacia și Belgia, cu mult respect.

Reclamă
Reclamă

Toată lumea înțelege că primul meci în astfel de turnee finale este foarte important. Sper că vom reuși să obținem un rezultat pozitiv”, a spus jucătorul lui Arsenal, pentru uefa.com, citat de sport.ro.

Selecționerul Ucrainei e cu picioarele pe pământ înainte de meciul cu România!

Selecționerul Ucrainei e cu picioarele pe pământ înainte de meciul cu România! Serghei Rebrov a vorbit despre duelul din prima etapă a Grupei E, de la Campionatul European din Germania.

Serghei Rebrov a dezvăluit că nu o consideră pe Ucraina favorită la duelul cu România. Selecționerul este de părere că naționala sa trebuie să se concentreze pe fiecare meci în parte, iar, mai apoi, va discuta despre viitoarele obiective.

Reclamă

„Este foarte dificil să fii favorit în meci. Am avut meciuri de baraj grele pentru calificarea la Euro 2024 împotriva Bosniei și Islandei, când eram considerați favoriți.

Trebuie să ne concentrăm pe fiecare meci și pe fiecare adversar. Acum ne pregătim pentru România, iar apoi vom vedea ce se va întâmpla”, a spus Serghei Rebrov, citat de sport.ua.

Întâlnirea de luni va reprezenta a 6-a partidă directă dintre România și Ucraina. Până în momentul de față, din cele 5 meciuri disputate, tricolorii au adunat 2 victorii, în timp ce ucrainenii au obținut 3.

De notat este faptul că niciuna dintre partidele menționate anterior nu a fost una oficială.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:28

Farul Constanța – FCSB 2-3. Campioana României se impune cu emoții la Ovidiu și urcă pe primul loc în play-out

22:06

Joao Paulo a înscris primul gol pentru FCSB! Execuţie de senzaţie a jucătorului de naţională

22:05

Mirel Rădoi i-a dat credit, dar Târnovanu a făcut cadou două goluri pentru Farul!

21:31

VideoNaţionala nevăzătorilor, victorie de senzaţie cu Grecia într-un meci de pregătire pentru European

21:11

Sezon încheiat pentru David Miculescu? Preferatul lui Gigi Becali s-a accidentat după 18 minute în meciul cu Farul

21:02

O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 5 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 6 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract
Citește și