Cum l-au numit ucrainenii pe Nicolae Stanciu, după 0-3 cu România! Reacție dură după prestația excelentă a tricolorilor

Alex Ioniță Publicat: 19 iunie 2024, 18:34

Comentarii
Cum l-au numit ucrainenii pe Nicolae Stanciu, după 0-3 cu România! Reacție dură după prestația excelentă a tricolorilor

Nicolae Stanciu/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Iată cum l-au numit ucrainenii pe Nicolae Stanciu, după 0-3 cu România! Jurnaliștii din țara vecină au răbufnit, după ce naționala lor a suferit o umilință la EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Stanciu a marcat un gol fabulos în primul meci de la EURO 2024. De asemenea, acesta a avut și o prestație de senzație și a primit trofeul de „omul meciului”, la finalul partidei.

Cum l-au numit ucrainenii pe Nicolae Stanciu, după 0-3 cu România!

Comentatorul sportiv Viktor Vatsko a răbufnit după România – Ucraina 3-0! Acesta a spus că elevii lui Serghei Rebrov au avut o prestație rușionasă și că au fost învinși de „bunicul din Arabia Saudită”, Nicolae Stanciu.

De asemenea, acesta a avut cuvinte dure și la adresa altor tricolori, pe care i-au numit: „un băiat din Serie B”  și „o rezervă a unui outsider din LaLiga”.

“A fost o rușine. Se vorbește mult despre tactică, despre posesie, despre scheme sau alte tâmpenii științifice la modă în fotbalul modern, însă realitatea este alta. Cea mai puternică generație din istoria fotbalului ucrainean este gata!

Reclamă
Reclamă

300 de milioane, 150 de milioane, 100 de milioane, 70 de milioane, 50 de milioane. Președinții, impresarii, managerii visează la sume uriașe pentru jucătorii lor, însă ei au fost bătuți de bunicul din Arabia Saudită, de un băiat din Serie B și de o rezervă a unui outsider din LaLiga”, a spus Viktor Vatsko, citat de tribuna.com.

Mihai Stoichiţă pune presiune pe Edi Iordănescu

Mihai Stoichiţă pune presiune pe Edi Iordănescu pentru a semna prelungirea contractului cu Federaţia. Edi Iordănescu a spus că speră ca Edi Iordănescu să semneze prelungirea contractului cu FRF.

Mihai Stoichiţă mizează şi pe presiunea familiei pentru a continua pe banca naţionalei României, mai ales după victoria uriaşă cu Ucraina.

Reclamă

„Eu cred că ar face o mare greşeală dacă nu ar continua. Valul de simpatie și de respect, iubire, l-ar cam obliga să facă treaba asta (n.r. – să semneze prelungirea). Bine, nu sunt vremuri în care să ținem cont numai de emoții. Ținem cont și de modul în care vrem să ne clădim viitorul, dar eu cred că… și presiunea familiei poate-l va determina să continue.

Oricum, nu e cel mai important element acum, în economia acestui turneu. Se poate discuta și după acest turneu o eventuală continuare.

Părerea mea? S-ar grăbi dacă ar pleca în altă parte! Eu sper să continue”, a spus Mihai Stoichiţă într-o coneferinţă de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:01

Freiburg – Aston Villa, finala Europa League (LIVE TEXT, 22:00). Nemții, față în față cu specialistul Unai Emery. Echipele

21:01

VideoJurnal Antena Sport | Starurile fac show la Mondial

20:57

VideoJurnal Antena Sport | Se umflă argeşul la Pascu

20:55

VideoJurnal Antena Sport | Dai un ban şi stai în faţă

20:52

VideoJurnal Antena Sport | Mobilizare naţională

20:50

VideoJurnal Antena Sport | Colecţia Răducioiu

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și