Închide meniul

“De când nu a mai jucat?” Ionel Dănciulescu nu e de acord cu lotul lui Edi Iordănescu pentru EURO. Pe cine a cerut la națională

Alex Ioniță Publicat: 8 iunie 2024, 12:39

De când nu a mai jucat? Ionel Dănciulescu nu e de acord cu lotul lui Edi Iordănescu pentru EURO. Pe cine a cerut la națională

Ionel Dănciulescu, în timpul unui meci / Profimedia Images

Ionel Dănciulescu nu e de acord cu lotul lui Edi Iordănescu pentru EURO. Fostul atacant este de părere că selecționerul echipei naționale ar fi trebuit să se bazeze pe încă un fundaș central, date fiind actualele probleme ale echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dănciulescu ar fi mers pe mâna lui Vlad Chiricheș, care a câștigat titlul cu FCSB în acest sezon.

Ionel Dănciulescu nu e de acord cu lotul lui Edi Iordănescu pentru EURO

Ionel Dănciulescu și-a motivat alegerea și a spus că Burcă nu a mai jucat la echipa de club, dar și că Rus are, în momentul de față, probleme medicale.

”Burcă nu a mai jucat de foarte mult timp, e clar că va avea de suferit dacă va juca. Nu cred că va miza din primul meci pe el Edi Iordănescu. Mi-e greu să cred, după ce ai stat atât de mult timp.

De asta am spus-o și o spun și acum, cred că în lotul lărgit ar fi trebuit să fie și Chiricheș. Mai ales că este și problema medicală cu Rus. L-aș fi văzut un jucător cu experiență. E un jucător de experiență, un jucător de grup, ar fi putut să aducă un plus. Ar fi putut să fie cu lotul și să facă antrenamente.

Reclamă
Reclamă

Chiricheș a jucat în ultimul timp, Burcă de când nu a mai jucat? Vorbim de faptul că nu a mai jucat de trei, patru luni”, a spus Ionel Dănciulescu, la digisport.ro.

Mesajul lui Edi Iordănescu după ce a anunţat lotul României pentru EURO!

Mesajul lui Edi Iordănescu după ce a anunţat lotul României pentru EURO a fost publicat pe site-ul Federaţiei Române de Fotbal.

Selecţionerul a avut un mesaj pentru toţi susţinătorii echipei naţionale. Totodată, Edi Iordănescu le-a transmis un mesaj special lui Răzvan Sava şi lui Constantin „Dina” Grameni, care nu au prins lotul final pentru EURO 2024.

Reclamă

„Le mulțumesc în mod deosebit lui Răzvan Sava și Constantin Grameni, jucători care au fost alături de noi în aceste zile și care au acceptat să renunțe din puținele zile de vacanță pentru a profita de oportunitatea unui cantonament al României în pregătirea EURO 2024. Dar sunt convins că această șansă le va fi de mare ajutor iar convocările ulterioare, pe care trebuie să le câștige evidențiindu-se așa cum au făcut-o în ultima perioadă, îi vor găsi deja integrați în familia echipei naționale, în urma acestei acțiuni.

Închei cu un mesaj scurt pe care îl simt cu toată inima: fiți alături de România până la final, vom da totul până la final!”, a transmis selecţionerul naţionalei, Edi Iordănescu, citat de frf.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 6 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului
Citește și