Ianis Hagi, reacţie imediată după ce a aflat că este titular cu Slovacia: “Vom sărbători la finalul meciului!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 iunie 2024, 18:18

Comentarii
Ianis Hagi, reacţie imediată după ce a aflat că este titular cu Slovacia: Vom sărbători la finalul meciului!

Ianis Hagi/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ianis Hagi a avut o reacţie imediată după ce a aflat că este titular cu Slovacia. Ianis este pentru prima datî în primul “11” la EURO 2024. Ianis va face pereche în atac cu Florinel Coman şi Denis Drăguş.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România trebuie să nu piardă partida cu Slovacia pentru a fi sigură de calificarea în optimile de finală de la EURO 2024. Ianis Hagi le-a făcut o promisiune uriaşă fanilor României: e sigur că va sărbători după meci calificarea în optimile de finală la EURO 2024.

Ianis Hagi, reacţie imediată după ce a aflat că este titular cu Slovacia

„Fanii au venit să ne susțină, îmi doresc să îi facem fericiți în această seară. Vrem să câștigăm partida, apoi vedem la final pe loc suntem. Dar obiectivul nostru e să câștigăm partida.

Se pot întâmpla multe chestii, dar noi avem încredere în noi și sperăm să fim fericiți la finalul serii. Mă simt pregătit pentru acest moment. Cu siguranță vom sărbători la finalul meciului”, a spus Ianis Hagi la Pro TV.

Florin Răducioiu, uluit de echipa de start aleasă de Edi Iordănescu

Florin Răducioiu a fost uluit de echipa de start aleasă de Edi Iordănescu! Fostul internațional nu se aștepta la schimbarea gândită de selecționer.

Reclamă
Reclamă

Pentru partida cu Slovacia, Edi Iordănescu a decis să îl titularizeze pe Florinel Coman, în timp ce Valentin Mihăilă și Dennis Man au fost lăsați pe banca de rezerve.

După ce echipa de start a fost publicată, Florin Răducioiu a transmis că nu se aștepta ca Florinel Coman să fie titular, în locul lui Dennis Man.

„Nu mă așteptam la această titularizare a lui Coman. În locul lui Man. Eu nu l-aș fi scos pe Man. Am vorbit despre Mihăilă cu Hagi. Ianis e un jucător care are nevoie de încredere.

Reclamă

Sigur, îi dai o responsabilitate mare și el e un jucător asumat. E un jucător mai proaspăt. Avem nevoie de acea prospețime și chiar de intuiția lui. Când face diferența prin goluri, prin pase de gol. Se plasează bine în anumite momente ale meciului.

Dar, nu mă așteptam sincer”, a spus Florin Răducioiu pentru sursa mai sus citată.

Echipa de start a României, pentru meciul cu Slovacia: Florin Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu, R. Marin, M. Marin, Stanciu – Hagi, Drăguș, Coman.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48

FCSB a pus ochii pe mijlocașul cotat la 700.000 de euro! Evoluează în prima ligă din Belgia

19:43

Lewis Hamilton a reacţionat după ce a obţinut pole-ul în cursa de sprint: “O surpriză uriaşă!”

19:18

Novak Djokovic, calificare la pas în optimi la Wimbledon! A egalat un record stabilit de Roger Federer

19:15

VIDEOLewis Hamilton, pole-position în cursa de sprint a Marii Britanii! Antonelli şi Verstappen au completat podiumul în calificări

18:54

Ce surpriză! Jucătorul dorit de Cristi Chivu a semnat în Turcia

18:25

Lovitură devastatoare pentru Carlo Ancelotti! Ratează meciul contra Norvegiei lui Erling Haaland

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și