Notele obținute de jucătorii României, după 0-2 cu Belgia. Cine a fost cel mai slab tricolor

Alex Ioniță Publicat: 22 iunie 2024, 23:56

Notele obținute de jucătorii României, după 0-1 cu Belgia!

Belgia - România / Profimedia

Iată notele obținute de jucătorii României, după 0-2 cu Belgia! Tricolorii nu au reușit să obțină niciun punct de la partida cu vedetele lui Domenico Tedesco, iar specialiștii au venit cu verdictul, despre prestația acestora.

Partida dintre Belgia și România a contat pentru etapa a 2-a din Grupa E, de la EURO 2024. Duelul de la Koln a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Notele obținute de jucătorii României, după 0-2 cu Belgia

Specialiștii de la sofascore.ro au analizat prestația tricolorilor din înfrângerea cu Belgia.

În opinia acestora, cel mai bun jucător din echipa lui Edi Iordănescu a fost Florin Niță, care a avut o serie de parade extraordinare în fața atacului „stelar” al belgienilor. Portarul echipei naționale a fost notat cu 8.0. „Eroul” din poarta echipei naționale a avut a doua cea mai mare notă din teren, fiind depășit doar de Kevin de Bruyne, care a fost notat cu 8,6 de către specialiști.

Cel mai slab tricolor a fost Denis Alibec, intrat pe teren în minutul 81, care a primit nota de 6,2.

Iată toate notele obținute de jucătorii echipei naționale, în partida cu Belgia:

11. Denis Drăguș – 6,4

+ Ianis Hagi (intrat pe teren în minutul 68) – 6,5; Darius Olaru (intrat pe teren în minutul 68) – 6,5;  Denis Alibec (intrat pe teren în minutul 81) – 6,2.

Note – Belgia – România / Sofascore.ro

Domenico Tedesco, gest sfidător după ce Belgia a marcat după doar 74 de secunde în poarta României!

Domenico Tedesco a făcut un gest sfidător după ce Belgia a marcat după doar 74 de secunde în poarta României! Selecționerul belgienilor nu a mai rezistat, dar a fost surprins de camerele TV!

În debutul partidei cu România, Youri Tielemans a marcat cel mai rapid gol din istoria Belgiei, de la un turneu final.

După golul lui Tielemans, din secunda 74, camerele TV s-au îndreptat către jucătorii care se bucurau, dar și către fanii din tribunele stadionului din Koln.

Totuși, în imagini a fost surprins și Domenico Tedesco, care a făcut un gest sfidător, în direcția băncii tehnice a României. Acesta a făcut un semn cu mâna, care se interpretează drept: „Nu mai vorbi”.

Cum au arătat echipele de start în Belgia – România:

România: Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguș, Mihăilă

Rezerve: Rezerve: Moldovan, Târnovanu – Rus, Nedelcearu, Alibec, Cicâldău, Pușcaș, Hagi, Olaru, Coman, Mogoș, Sorescu, Racovițan, Bîrligea, Șut

Belgia: Casteels – Castagne, Faes, Debast, Carrasco – Mangala, Onana – Trossard, De Bruyne, Doku – Lukaku

Rezerve: Kaminski, Bakayoko, De Cuyper, De Ketelaere, Lukebakio, Openda, Sels, Theate, Tielemans, Vermeeren, Vertonghen, Vranckx.

Se califică naţionala României în "sferturi" la EURO 2024?

Live Antena Sport

Gigi Becali a dezvăluit că Daniel Popa are deja probleme la FCSB! Ce se întâmplă cu noul atacant al campioanei

22:31

Sepsi a condus-o pe Ferencvaros cu 4-0, însă scorul final a surprins pe toată lumea! Ce a reușit campioana din Ungaria

22:30

Programul complet al Marelui Premiu de Formula 1™ al Austriei. Marea cursă e duminică, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

22:14

„Mitralieră atomică!” Gigi Becali, „cucerit” de Alex Băluță! Pe ce poziție va juca la FCSB, după venirea lui Marius Ștefănescu

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate privirile 3 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 4 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 6 Foto„De Bruyne, Lukaku, pregătiţi-vă!” Sora lui Radu Drăguşin face senzaţie pe TikTok. Imagini virale cu Meira Drăguşin