Argentina – Columbia e finala Copa America! A fost haos după fluierul final! Darwin Nunez s-a bătut cu fanii Columbiei

De Bogdan Stănescu
Publicat: 11.07.2024, 8:21
Actualizat: 12.07.2024, 15:20

Argentina - Columbia e finala Copa America!

Jucătorii columbieni se bucură, după singurul gol al meciului cu Uruguay / Profimedia Images

Argentina – Columbia e finala Copa America! Jefferson Larma a marcat singurul gol al meciului, în minutul 39.

Columbienii au jucat în repriza a doua în 10 oameni. Daniel Munoz a fost eliminat în minutul 45+1, după ce a primit al doilea galben.

A fost haos după fluierul de final al partidei. Atacantul Uruguayului şi al lui Liverpool, Darwin Nunez, s-a certat cu fanii columbieni şi totul s-a transformat într-o bătaie generală.

Mai mulţi jucători ai naţionalei Uruguayului au mers şi ei în tribune, alături de Nunez, pentru a se bate cu fanii columbieni.

Finala Copa America se va disputa luni, 15 iulie, de la ora 03:00 (n.r.: ora României), pe stadionul Hard Rock din Miami. Columbia va da piept cu Argentina lui Leo Messi.

Argentina a învins Canada cu 2-0

Argentina a învins Canada cu 2-0. Pe MetLife Stadium din New Jersey, stadion care va găzdui meciuri şi la Cupa Mondială din 2026, Julian Alvarez şi Lionel Messi au marcat cele două goluri care au trimis „pumele” în ultimul act.

Canada a fost surpriza plăcută de la Copa America din acest an. Jucătorii lui Jesse Marchs nu au putut face însă faţă experienţei campioanei mondiale.

Julian Alvarez a deschis scorul în minutul 22, după ce a fost lansat perfect de Rodrygo de Paul. În minutul 51, Lionel Messi a majorat diferenţa şi a înscris ca un veritabil centru de la hochei pe gheaţă, după ce a deviat şutul lui Enzo Fernandez.

Messi a avut emoţii în minutul 88, atunci când a fost lovit de un adversar, dar a reuşit să încheie pe teren meciul. În minutul 89 a avut loc şi cea mai importantă ocazie a canadienilor, dar Martinez a apărat spectaculos şutul lui Tani Oluwaseyi.

La finalul partidei, atunci când jucătorii argentinieni au mers să îşi salute fanii, Lionel Messi a fost surprins de camerele TV emoţionat. Acesta a fost golul cu numărul 109 la echipa naţională pentru starul lui Inter Miami.

Argentina caută să câştige Copa America pentru a doua oară la rând. În finala de la Miami, echipa lui Scaloni va juca împotriva Columbiei.

Lionel Messi, fotografie de colecţie cu Lamine Yamal

A fost postată o fotografie de colecţie cu Lionel Messi şi Lamine Yamal. Puştiul-minune al Spaniei nu avea nici măcar un an atunci când a fost realizată fotografia.

Lamine Yamal a scris istorie la EURO 2024, fiind cel mai tânăr jucător care a marcat la un turneu final european.

Cunoscutul jurnalist, Fabrizio Romano, a fost cel care a postat fotografie cu Lionel Messi şi Lamine Yamal. Aceasta a fost efectuată în urmă cu 17 ani, iar internaţionalul român nu împlinise nici măcar un an.

La momentul respectiv, părinţii lui Lamine Yamal au avut şansa să efectueze o şedinţă foto cu Lionel Messi, cel care pe vremea respectivă evolua la Barcelona.

„Lamine nu avea nici măcar 1 an când familia sa a avut șansa de a filma cu Leo Messi pentru un calendar caritabil. Restul e istorie”, a notat Fabrizio Romano, pe contul său oficial de Instagram.

• Marele Premiu al Ungariei e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 iulie
  • Vezi premiera celui mai surprinzător sezon Insula Iubirii. Luni, Marți și Miercuri de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Cine va câştiga Balonul de Aur?

23:42 15 iul.

Constantin Budescu a tras un semnal de alarmă, după ce a fost huiduit de fanii fostei sale echipe!

23:26 15 iul.

William Baeten a fost prezentat oficial la FCSB! Când va putea debuta la echipa lui Gigi Becali

23:25 15 iul.

Petrolul – Gloria Buzău 0-0. Mehmet Topal nu a reuşit să câştige la debutul în Liga 1. Gicu Grozav a ratat un penalty!

23:23 15 iul.

CSA Steaua a primit o ofertă scrisă de asociere pentru a obţine dreptul de promovare în Liga 1!

23:06 15 iul.

FotoPrimele imagini cu William Baeten la antrenament, după transferul la FCSB! Cum s-a pregătit noul jucător al campioanei

23:02 15 iul.

EXCLUSIVFederico Piovaccari a spus care sunt cei doi jucători ai FCSB-ului care îl impresionează: „Am urmărit mereu echipa”

1 FotoDenis Drăguş, nuntă de poveste cu superba Vanessa. Florinel Coman a avut o apariţie de 5 steles 2 FotoNunta Anului la Domeniul Ştirbey | Cele mai frumoase momente cu Ianis Hagi şi Elena. Gică Hagi, declaraţiile seriis 3 FotoCât de frumoasă este Laura, iubita lui Jude Bellingham. Este mai mare cu 5 ani decât starul Anglieis 4 FotoSchimbare de loc pentru Bernadette Szocs în clasamentul WTT, după turneul de la Bangkok! Pe cât se află româncas 5 FotoNunta lui Ianis Hagi, în imagini! Cele mai frumoase momente de la cununia religioasăs 6 FotoCine e milionarul român care a refuzat să primească 5 milioane de euro în această vară: „Vrea să facă asta!”s

Personalitatea bebelușului tău bazată pe semnul zodiacal. La ce să te aștepți de la copil

4 zodii care au o fire practică. Nativii care se pot descurca în orice fel de situație