Cristiano Ronaldo, hat-trick de vis pentru Al-Nassr! Starul lusitan a pasat superb şi la golul lui Sadio Mane

De Viviana Moraru
Publicat: 25.08.2023, 23:09

Cristiano Ronaldo, hat-trick de vis pentru Al-Nassr

Sadio Mane şi Cristiano Ronaldo/ Twitter Al-Nassr

Cristiano Ronaldo a reuşit hat-trick de vis, în ultimul meci pentru Al-Nassr. Starul lusitan a „spart gheaţa” şi a marcat primele sale goluri din acest sezon din prima ligă din Arabia Saudită. CR7 i-a pasat decisiv şi lui Sadio Mane, cel care a înscris al doilea gol al său la formaţia saudită. Ronaldo a bifat cel de-al 63-lea hat-trick din cariera sa.

Al-Nassr s-a duelat cu Al Fateh, în deplasare, într-un meci din etapa a treia din prima ligă din Arabia Saudită.

Sadio Mane a fost cel care a deschis scorul în confruntarea cu Al Fateh, în minutul 27. Cristiano Ronaldo i-a pasat cu călcâiul senegalezului transferat în această vară de Al-Nassr. Acesta nu a ezitat, şi a marcat cu un lob peste portar.

Ulterior, în minutul 38, Cristiano Ronaldo a reuşit să majoreze scorul pe tabelă. CR7 a punctat cu o lovitură de cap imparabilă, înălţându-se cu mult peste apărătorii lui Al Fateh.

În minutul 55, acelaşi Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al-Nassr. De această dată, atacantul portughez a înscris din faţa porţii goale, după ce Ghareeb a driblat portarul.

Pe final de meci, Sadio Mane a reuşit şi el dubla, cu un gol reuşit din pasa lui Ghareeb.

În prelungiri, Ronaldo a marcat şi cel de-al treilea gol. Atacantul a rămas singur în faţa porţii, după ce a primit o pasă de la Boushal, şi a marcat în cele din urmă.

Hat-trick-ul din meciul cu Al Fateh a consemnat primele goluri marcate de Cristiano Ronaldo, în noul sezon din liga Arabiei Saudite. Al-Nassr a obţinut prima victorie din noua stagiune, după ce a înregistrat două înfrângeri în primele două runde.

De cealaltă parte, Sadio Mane mai reuşise să marcheze pentru Al-Nassr, în campionat, şi în prima rundă. Atunci, vicecampioana Arabiei Saudite era învinsă de Al-Ettifaq, formaţie antrenată de Steven Gerrard.

Cristiano Ronaldo, scene uluitoare la ultimul meci al lui Al-Nassr

Cristiano Ronaldo a oferit scene uluitoare la ultimul meci al lui Al-Nassr. Starul lusitan a cerut să i se acorde cinci penalty-uri în timpul meciului, iar la pauză a avut o discuţie aprinsă cu centralul partidei.

Meciul a fost unul extrem de tensionat pentru Cristiano Ronaldo. Starul lusitan a fost faultat de către adversari, şi de cinci ori a cerut penalty.

Arbitrul însă nu a dictat nicio lovitură de la punctul cu var, fapt care i-a provocat o criză de nervi lui CR7, la pauza meciului.

Camerele de filmare au surprins momentul în care Cristiano Ronaldo a mers la centralul Fu Ming şi i-a reproşat acestuia că nu a acordat nicio lovitură de la punctul cu var. „Trezeşte-te”, a fost mesajul tăios pe care CR7 i l-a transmis arbitrului.

Al-Nassr s-a calificat dramatic în grupele Ligii Campionilor Asiei, cu o victorie obţinută în prelungiri.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta