Cristiano Ronaldo, un nou RECORD ULUITOR! A devenit cel mai bun marcator din istorie la nivel de echipă naţională

De Antena Sport
Publicat: 1.09.2021, 23:47
Actualizat: 2.09.2021, 1:40

Cristiano Ronaldo a intrat în istorie

Cristiano Ronaldo a scris istorie în Portugalia – Irlanda. Portughezul a marcat golurile prin care a devenit cel mai bun marcator la nivel internaţional. Astfel, starul portughez a ajuns la cota 111 goluri şi l-a depăşit pe Ali Daei. Mai întâi, starul portughez a egalat în minutul 89.

Cristiano Ronaldo, un nou RECORD ULUITOR

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 6 al prelungirilor şi golul numărul 111, prin care a adus victoria Portugaliei.

Cristiano Ronaldo reușise să egaleze recordul lui Ali Daei la EURO 2020. Superstarul lusitan a ajuns la 109 goluri la echipa naţională, după „dubla” de senzație din Portugalia – Franța 2-2. Acum, Ronaldo l-a depășit pe fostul mare atacant iranian. Ali Daei stabilise recordul după ce a rupt plasele pentru naționala Iranului în perioada 1993-2006. Borna iranianului părea de neatins până la apariția lui Cristiano în prim-planul fotbalului mondial.

Cristiano Ronaldo, criză de nervi în Portugalia – Irlanda!

Cristiano Ronaldo a avut parte de o primă repriză de coşmar în Portugalia – Irlanda. Starul care s-a transferat în această vară la Manchester United a făcut o adevărată criză de nervi în Portugalia – Irlanda.

Înainte să execute penalty-ul pe care l-a ratat în minutul 15, Cristiano Ronaldo a avut o ieşire incredibilă faţă de fundaşul irlandez Dara O’Shea. Irlandezul i-a mişcat balonul starului portughez, moment în care lusitanul l-a lovit.

1. Cristiano Ronaldo a intrat în istorie
  2. Dublă de senzaţie a starului portughez
  • PAOK Salonic - Olympiacos, 12 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Play-off-ul din Championship e live în AntenaPLAY
  • Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

12:50 EXCLUSIVReacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman 12:10 FotoIon Ţiriac a dat în judecată statul român. Suma uriaşă pusă la bătaie 11:20 (P) Semne de sarcină la scurt timp după concepție 11:13 Sorin Cârţu, veste devastatoare pentru Alexandru Mitriţă: „Nu cred că prinde lotul pentru EURO!” 10:33 Programul complet al meciurilor din grupele Campionatului Mondial de hochei 2024 (10-26 mai, AntenaPLAY) 10:13 Dan Şucu aruncă în aer negocierile cu Şumudică! Un fost antrenor de la Aston Villa şi Celtic, dorit pe banca Rapidului 9:44 Dan Petrescu îl vrea pe unul dintre golgheterii Ligii 1. Lovitura pregătită de CFR Cluj pe piaţa transferurilor 9:13 FotoFiica lui Gabi Balint, mai provocatoare ca niciodată. Denisa a aprins imaginaţia tuturor: „Muza mea!” 9:11 Edin Terzic, după calificarea Borussiei Dortmund în finala Ligii Campionilor: „Este bucurie pură şi o mândrie extremă” 8:58 PSG, făcută praf în Franţa după eliminarea din Liga Campionilor: „Faliment, venim!” Vezi toate știrile