Dezastru pentru Liverpool! City a făcut instrucție pe Anfield și a câștigat cu 4-1. Alisson s-a făcut de râs cu două gafe incredibile

Publicat: 7.02.2021, 17:31

Liverpool

profimediaimages

Liverpool City 1-4

Criza de la Liverpool se adâncește și mai mult! “Cormoranii” n-au avut nicio șansa în fața lui Manchester City. Alisson s-a făcut de râs cu două gafe în stilul cu Karius.

Liverpool – City 1-4. Alisson s-a făcut de râs

Ilkay Gundogan putea deschise scorul în minutul 37, dar germanul a ratat de la 11 metri. El și-a luat revanșa după pauză și și-a trecut până la urmă numele pe lista marcatorilor. Liverpool a egalat prin Mohamed Salah din penalty, însă nu a fost de ajuns.

City a trecut în avantaj în minutul 73, grație aceluiași Gundogan. Alisson a degajat o minge direct la adversar, iar germanul nu a iertat din fața porții. Cu doar două minute mai devreme, John Stones a avut un gol anulat de var.

City s-a dezlănțuit pe final și i-a umplut poarta de goluri lui Alisson. Sterling a marcat pentru 3-1 după o nouă eroare de începători a portarului lui Liverpool. Foden a închis tabela în minutul 83.

Liverpool, a treia înfrângere consecutivă pe Anfield

Liverpool a întrerupt în 2021 seria de invincibilitate pe Anfield. “Cormoranii” nu mai pierduseră acasă din aprilie 2017, dar totul s-a ruinat în mai puțin de trei săptămâni. Cu City, a fost al treilea eșec consecutiv pe teren propriu pentru Liverpool. Echipa lui Klopp mai pierduse cu Burnley și Brighton.

De altfel, Manchester City nu a câștigat decât un singur meci din ultimele 29 de deplasări pe Anfield de dinaintea partidei de astăzi.

Pentru Liverpool urmează meciul cu Leicester din etapa următoare. Șansele “cormoranilor” la titlu sunt aproape nule în acest moment. Elevii lui Klopp au căzut la 10 puncte în spatele liderului City, care are și un meci mai puțin disputat.

De cealaltă parte, “cetățenii” îsi vor continua marșul triumfal în etapa următoare împotriva lui Tottenham.

22:18 Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY 22:15 „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa 20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV Vezi toate știrile