Lionel Messi, „dublă” de senzaţie la Inter Miami! Lovitură liberă executată perfect de starul argentinian

De Viviana Moraru
Publicat: 7.08.2023, 9:17

Lionel Messi, dublă de senzaţie la Inter Miami

Lionel Messi, "dublă" de senzaţie la Inter Miami

Lionel Messi, în timpul unui meci la Inter Miami/ Profimedia

Lionel Messi a reuşit o „dublă” de senzaţie la Inter Miami. Starul argentinian a punctat din nou din lovitură liberă, în partida disputată cu FC Dallas, în Cupa Ligii Americii Centrale şi de Nord.

Lionel Messi a ajuns astfel la şapte goluri marcate pentru Inter Miami, în cele patru meciuri pe care le-a bifat la trupa din MLS. De asemenea, starul argentinian şi-a mai trecut în cont şi o pasă de gol.

Lionel Messi, „dublă” de senzaţie la Inter Miami

Lionel Messi a deschis scorul în partida cu FC Dallas în minutul 6. Starul argentinian a primit o pasă de la Jordi Alba, la marginea careului, şi a punctat cu un şut bine plasat.

Ulterior, Dallas a marcat de două ori până la pauză, prin Quingnon şi Kamungo, şi a intrat cu avantaj la pauză, de 2-1. Trupa lui Lionel Messi a mai încasat un gol, de la Velasco, în minutul 63.

La două minute distanţă, Inter Miami a redus din diferenţă prin Creamschi, însă la alte trei minute, Taylor a „reuşit” un autogol.

În minutul 80, şi Inter Miami a beneficiat de un autogol, reuşit de Farfan, iar Dallas conducea în continuare, cu 4-3.

În minutul 85 însă, Lionel Messi a fost autorul unei bijuterii de gol. Starul argentinian a executat perfect o lovitură liberă, în vinclul porţii celor de la Dallas, la care portarul nu a avut nicio şansă.

Imediat după golul secund al lui Lionel Messi, David Beckham a avut o explozie de bucurie în tribune, alături de soţia lui, Victoria.

Fiind un meci în optimile Cupei Ligii Americii de Nord şi Centrale, s-a ajuns direct la penalty-uri. Lionel Messi şi Sergio Busquets au executat primii pentru Inter Miami, care s-a calificat în sferturi graţie ratării lui Pomykal.

Lionel Messi traversează o formă de vis la Inter Miami, şi a ajuns la nu mai puţin de şapte goluri marcate, în doar patru meciuri disputate.

Lionel Messi și-a făcut un fan să plângă de fericire

Lionel Messi și-a făcut un fan să plângă de fericire! Starul celor de la Inter Miami i-a oferit unui fan un moment pe care acesta nu-l va uita vreodată.

În timp ce conducea mașina personală pe străzile din Miami, Lionel Messi i-a oferit unui fan un moment de neuitat. Un tânăr susținător al fotbalistului s-a apropiat de mașina acestuia, în timpul în care starul se afla la semafor, pentru a-l îmbrățișa pe acesta.

Totuși, fanul a mai avut o cerință pentru argentinian. Tânărul i-a cerut lui Messi să-l pupe pe obraz, moment în care acesta a fost surprins de cerința susținătorului. Totuși, campionul mondial din 2022 s-a conformat și i-a oferit respectivului fan un moment pe care nu îl va uita niciodată.

Acest moment arată încă odată relația excelentă pe care Messi o are cu fanii săi. După ce s-a îndepărtat de mașina argentinianului, fanul a început să plângă de fericire, fiind extrem de emoționat de gestul fotbalistului lui Inter Miami.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

23:10 Corvinul Hunedoara a câştigat Cupa României! Victorie istorică pentru echipa lui Florin Maxim, după lovituri de la 11 metri! 22:52 „Trebuie s-o spun!” Fatih Terim, mesaj categoric după ce a fost umilit de PAOK-ul lui Răzvan Lucescu 22:51 Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige 22:45 Accidentare cumplită pentru fiul lui Narcis Răducan! Cât va lipsi de pe teren Iustin! Verdictul medicilor este devastator! 22:30 Răzvan Lucescu, prima reacţie după victoria uriaşă din derby-ul cu Panathinaikos! PAOK, la un pas de titlu în Grecia 22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:10 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea sunt invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu