Marius Șumudică a răbufnit după ce Gaziantep a pierdut 3 puncte în doar 2 minute: „Parcă am fi o echipă de juniori”

De Alex Ioniță
Publicat: 19.12.2023, 22:06

Marius Șumudică / Profimedia

Marius Șumudică a răbufnit după ce Gaziantep a pierdut 3 puncte în doar 2 minute. Tehnicianul a fost nervos la conferința de presă de la finalul partidei cu Adana Demirspor.

Duelul dintre Gaziantep și Adana Demirspor a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. În acest meci, echipa lui Marius Șumudică a condus cu 2-0, dar a fost egalată în doar 2 minute.

Marius Șumudică a răbufnit după ce Gaziantep a pierdut 3 puncte în doar 2 minute. Mesajul tehnicianului

La finalul duelului, Marius Șumudică s-a arătat nemulțumit de prestația jucătorilor săi din cea de-a doua repriză. La scorul de 2-0, Gaziantep a primit două goluri, în minutele 72 și 73, iar scorul final a rămas de 2-2.

„Sunt supărat pentru ce s-a întâmplat astăzi. Poate am făcut cel mai bun meci al sezonului. Am avut 5-6 ocazii clare. Am avut 2-0, dar nu am putut păstra avantajul. Parcă am fi o echipă de juniori! Nu se pot primi 2 goluri într-un singur minut. Nu se poate întâmpla așa ceva. Ce pot să fac ca antrenor?

Săptămâna asta am lucrat la poziționarea din teren și la ocazii. Atunci când conduceam aveam cele 3 puncte în buzunar. Le-am pierdut într-un minut.

Am jucat bine în prima repriză și nu le-am dat posibilitatea de a marca. După ce am luat 2 goluri într-un minut am început să jucăm iar. Au fost ocazii foarte mari, din care puteam marca ușor. Gaziantep a pierdut astăzi 2 puncte, dar a fost echipa mai bună de pe teren.

Când am venit aici am promis că vom rămâne în prima ligă. Vom face tot ce putem pentru a realiza acest lucru. Trebuie să ajungem la 20 de puncte până în perioada de transferuri. Momentan suntem peste zona roșie.

Atunci când am venit aici toată lumea spunea că Gaziantep va fi prima echipă care va retrograda matematic. Acum, vedeți, s-au schimbat lucrurile. Vom lupta până la capăt. La următorul meci vom face puncte!”, a spus Marius Șumudică, citat de haber16.com.

Gaziantep – Adana Demirspor 2-2

Gaziantep – Adana Demirspor 2-2 a contat pentru etapa cu numărul 17 a sezonului din Turcia.

Gaziantep a început excelent partida și a marcat în minutul 17, prin Kizildag. A urmat apoi reușita lui Markovic, din minutul 54, iar echipa lui Marius Șumudică părea că va obține cele 3 puncte. Totuși, Adana a marcat prin Akbaba (min. 72) și Akintola (min. 73), iar scorul final a fost de 2-2.

După acest meci, echipa lui Marius Șumudică este pe locul 15, cu 16 puncte, în timp ce adversarii din această etapă sunt pe 6, cu 24 de puncte.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

13:21 Lovitură pentru Gigi Becali! Louis Munteanu a fost convins să semneze cu rivala FCSB-ului din Liga 1! Acord total pentru atacant 12:58 Detalii din interior despre accidentarea Simonei Halep: „Când se întâmplă asta, cel mai bine e să te oprești” 12:36 Florin Talpan, atac devastator la FCSB şi la Ilie Năstase: „Continuă să nu respecte legea”! Cum a numit echipa lui Gigi Becali 12:35 Răzvan Lucescu, uimit de realizările lui PAOK, înainte de meciul pentru titlu cu Aris: „E ceva uimitor. Nimeni nu ne dădea şanse” 12:10 FotoDezvăluirea uluitoare a lui Pelinel despre Cristi Borcea! Ce se va întâmpla dacă va păţi şi ea ca primele soţii ale milionarului! 11:32 (P) Ce se poate întâmpla când ignori unghiurile direcției mașinii tale? 11:24 FotoJuventus a câştigat pentru a 15-a oară Cupa Italiei! Massimiliano Allegri, eliminat după o criză de nervi: „Nu ţi-e ruşine?” 11:05 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea au fost invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie 11:01 Florin Răducioiu a spus care a fost cea mai mare greşeală din cariera lui: „Nu eram pregătit pentru aşa ceva” 10:20 Gigi Becali, avertizat după ce a câştigat campionatul! Afaceriştii români care ar investi la marea rivală: „Adună 10 miliarde” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu