Marius Şumudică, dans nebun pe teren după ce l-a învins cu 5-0 pe Cosmin Contra, în Arabia Saudită! „Şumi” a făcut show după Al-Raed – Damac

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 15.05.2023, 21:41

Marius Şumudică, dans nebun pe teren după ce l-a învins cu 5-0 pe Cosmin Contra

Marius Şumudică, suprins în timp ce dansa în faţa fanilor / Colaj Twitter

Marius Şumudică a făcut un dans nebun pe teren după ce l-a învins cu scorul de 5-0, pe Cosmin Contra, în meciul Al-Raed – Damac, din etapa a 27-a a campionatului Arabiei Saudite.

Jucătorii lui Şumudică au dat recital pe King Abdullah Sport City. El Berkaoui a deschis scorul în minutul 10. Al-Raed şi-a dublat avantajul din penalty, în minutul 20, prin Fouzair.

Echipa fostului selecţioner al României a fost de necunoscut. Fouzair a reuşit chiar un hat-trick (60, 90+4), în timp ce El Berkaoui a făcut „dubla” în minutul 85.

Cosmin Contra a suferit astfel o adevărată umilinţă în faţa lui Marius Şumudică. Al-Raed a egalat-o la puncte pe Damac, iar „Şumi” s-a bucurat în stilul său în faţa fanilor. A dansat şi le-a arătat că a reuşit o „manita”.

Pentru echipa lui Marius Şumudică a fost a doua victorie la rând pe teren propriu. Opt goluri au înscris jucătorii săi în cele două partide. Pentru Damac a fost cea mai drastică înfrângere stagională.

Marius Șumudică, scandal cu arbitrii

Etapa trecută, Al-Raed a pierdut meciul din deplasare cu Al-Taawon, cu scorul de 1-2. Formația lui Marius Șumudică a deschis scorul în minutul 44, însă gazdele au restabilit egalitatea două minute mai tâziu. Apoi, în minutul 83, Al-Taawon a înscris golul victoriei.

Pe parcursul meciului, Marius Șumudică a avut mai multe conflicte verbale cu arbitrii, care au continuat și după fluierul final.

Marius Şumudică, reacţie vehementă după ce Denis Alibec a primit ameninţări

Marius Şumudică a avut o reacţie vehementă după ce Denis Alibec a primit ameninţări de la fanii Farului. Golgheterul constănţenilor a fost acuzat că ar fi încasat voit cartonaş roşu în remiza cu Universitatea Craiova, scor 1-1, din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

„Şumi”, care a câştigat titlul alături de Alibec la Astra, asigură că internaţionalul român nu şi-a dorit să o ajute pe FCSB în lupta pentru titlu. Nu îşi explică cum au putut să apară astfel de zvonuri despre cel mai bun marcator al lui Hagi.

Eu am lucrat mult timp cu Denis. Are, ca fiecare dintre noi, anumite chestii la care dacă ar renunța, ar fi extraordinar. Dar ce a reușit în acest sezon la Farul, cu Gică Hagi lângă el, este demn de toată lauda. Spun că îl cunosc bine…

Niciodată, dar absolut niciodată, Alibec nu ar face așa ceva, nu ar fi în stare să-și trădeze colegii. Niciodată! Rețineți ce vă spun! A greșit, asta o știe și el! Dar atât și sunt sigur că nici Gică Hagi nu are semne de întrebare în privința lui Danis. Mi se pare atât de urât să apară așa ceva despre el„, a declarat Marius Şumudică pentru digisport.ro.

• Tenis de masă: Saudi Smash 2024, între 4 şi 11 mai, în AntenaPLAY
  • Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A: Coreea de Sud – România, 3 mai, 13:30, în AntenaPLAY
  • Care va fi finala UEFA Champions League?

18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti 17:28 „Se întoarce Alex Chipciu la FCSB?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc! Dezvăluire sinceră despre negocieri 16:50 Programul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente a fost live video în AntenaPLAY Vezi toate știrile