Marius Şumudică, eşec dramatic cu Galatasaray! Gaziantep, învinsă după ce a condus la pauză

De Viviana Moraru
Publicat: 29.01.2024, 21:03

Marius Şumudică, eşec dramatic cu Galatasaray

Marius Şumudică, în timpul unui meci/ Hepta

Marius Şumudică a suferit un eşec dramatic cu Galatasaray, după ce Gaziantep a încasat gol în minutul 90. Trupa antrenorului român a fost învinsă cu 1-2, după ce a condus la pauză.

Gaziantep a ajuns astfel la cinci meciuri consecutive în campionat, fără victorie. Trupa lui Marius Şumudică a obţinut ultima victorie în Superlig pe 23 decembrie, atunci când se impunea în duelul cu Karagumruk.

Gaziantep a reuşit să deschidă scorul în minutul 29. Kizildag a marcat, din pasa lui Djilobodji, astfel că trupa lui Marius Şumudică a intrat cu avantaj de un gol la pauză.

Imediat după golul înscris de Kizildag, ceilalţi jucători şi membrii staff-ului lui Gaziantep s-au bucurat şi s-au apropiat de teren. Marius Şumudică i-a liniştit imediat şi i-a trimis înapoi pe banca tehnică.

După pauză, Galatasaray a forţat egalarea. Zaha a reuşit să egalete în minutul 72, iar golul victoriei campioanei a fost marcat în minutul 90, de către Yilmaz.

Gaziantep a rămas în zona „roşie” a clasamentului din Turcia, după înfrângerea cu Galatasaray. Trupa lui Marius Şumudică are 23 de puncte, după 23 de meciuri disputate. De cealaltă parte, Galatasaray a egalat-o pe Fenerbahce, liderul din Superlig, ambele echipe având 60 de puncte.

Ce a declarat Marius Şumudică, înaintea duelului cu Galatasaray

Marius Şumudică a transmis un mesaj savuros, înaintea confruntării „de foc” cu Galatasaray. Antrenorul român a fost întrebat dacă va mai efectua transferuri la Gaziantep, şi a declarat că nu vrea să aducă orice jucător. Acesta a transmis că echipa sa nu este un „sanatoriu” pentru fotbalişti, pentru ca aceştia să se recupereze.

Marius Şumudică a prefaţat duelul cu Galatasaray şi a declarat că partida va fi una extrem de dificilă pentru echipa sa. Acesta s-a declarat convins însă de faptul că Gaziantep poate produce surpriza şi poate obţine toate cele trei puncte, dacă jucătorii vor fi agresivi.

„Vom avea un meci dificil. Am jucat împotriva unei echipe care se luptă pentru titlu, Fenerbache. Va fi foarte greu pentru noi, dar am venit să luptăm. Luptăm pentru fiecare punct. Jucătorii vor avea şansa să intre pe teren şi să arate că sunt pregătiţi, sunt luptători. Vreau să avem 15% din agresivitate astăzi, dacă vom avea atât, nu vom pierde meciul.

Fiecare meci e aşa pentru noi. Nu e uşor să facem transferuri. Vrem să facem transferuri, dar nu vreau să iau orice jucător. Trebuie să transferăm jucători care sunt gata, nu avem timp să-i pregătim. Aici nu e sanatoriu sau spital să se recupereze jucătorii. Este târziu, e greu pentru mine. Şi suferim când pierdem jucăori. Astăzi nu-i avem pe cei mai buni jucători turci, Mustafa şi Ogun”, a transmis Marius Şumudică, conform beinsports.com.tr.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

21:02 LIVE TEXTCFR Cluj – Farul 4-0 şi Universitatea Craiova – Sepsi 0-1! Ardelenii îi umilesc pe constănţeni în „finala” pentru locul 2! 20:40 „Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii 20:29 Adrian Mititelu s-a decis, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a! Ce se va întâmpla cu echipa 20:18 Florin Talpan a dat în judecată CSA Steaua, iar motivul e incredibil! Prima reacție a juristului: „Am câștigat atâtea procese..” 19:58 Gabriela Ruse, eliminată în semifinalele turneului Trophee Clarins! A fost învinsă de Emma Navarro 19:50 VideoBolton – Oxford United 0-2 a fost în AntenaPLAY. Oxford s-a calificat în Championship! Sărbătoare de zile mari pe Wembley 19:42 „Am aflat și eu!” Prima reacție a lui Xavi, după ce s-a scris că va fi dat afară de la Barcelona! 19:40 VIDEOCanada – Finlanda 5-3, în AntenaPLAY! Revenire spectaculoasă a canadienilor! Danemarca – Elveția 0-8 şi Letonia – Suedia 2-7 18:54 VIDEOUPDATE | Oliver Goethe a câştigat sprintul din Formula 3 de la Imola, LIVE în AntenaPLAY! Cursa e duminică în AntenaPLAY (9:30) 18:50 Roberto De Zebri nu va mai fi antrenorul lui Brighton! Fostul jucător de la CFR Cluj, dorit de Barcelona și de Bayern Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta