Meci halucinant în Anglia! Wrexham – Dover s-a terminat 6-5, după ce oaspeţii conduceau cu 5-2 în minutul 64. „Chiar și Hollywood-ul s-ar chinui să scrie scenariul ăsta!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 26.03.2022, 20:55

Jucătorii lui Wrexham, în timpul unui meci

Wrexham - Dover 6-5

Meci halucinant în Anglia! Confruntarea dintre Wrexham şi Dover, duel din al cincilea eşalon, s-a încheiat cu scorul de 6-5. Oaspeţii conduceau cu 5-2 în minutul 64, dar ce a urmat a şocat lumea fotbalului.

Duelul dintre Wrexham şi Dover a uimit lumea fotbalului. Oaspeţii marcaseră nu mai puţin de cinci goluri până în minutul 64, dar gazdele au întors scorul şi au obţinut cele trei puncte în minutul 90+8.

Meci halucinant în Anglia! Wrexham – Dover s-a terminat 6-5, după ce oaspeţii au condus cu 5-2

Mullin a deschis scorul în minutul 6, iar Jones a majorat avantajul gazdelor în minutul 20. Wilkinson, Pavey şi Gyasi, autorul unui hat-trick, au întors rezultatul până în minutul 64 şi i-au adus pe oaspeţi în avantaj.

„Remontada” a început în minutul 65, când Palmer a reuşit „dubla”. Chiar şi aşa, în minutul 90, gazdele erau conduse cu 4-5. Davies, în minutul 90+1, şi Jarvis, în minutul 90+8, au fost eroii lui Wrexham.

„Chiar și Hollywood-ul s-ar chinui să scrie scenariul ăsta!”, s-au amuzat gazdele.

Jurgen Klopp, aşteptat la naționala Angliei după despărțirea de Liverpool

Jurgen Klopp își va încheia aventura la Liverpool în 2024. Bild anunță că naționala Angliei este cea mai probabilă viitoare destinație a managerului german.

Jurgen Klopp a scris istorie la Liverpool. Managerul german mai are contract cu echipa de pe Anfield până în vara anului 2024. Apoi, așa cum a promis, va face o pauză lungă pentru a petrece timpul alături de familia sa.

Dar ce urmează pentru Klopp, după acel „moment de respiro”? Bild anunță că este exclus ca neamțul să renunțe definitiv la cariera de antrenor. Potrivit celebrei publicații, cea mai probabilă destinație va fi naționala Angliei, ci nu cea a Germaniei, așa cum s-a scris anterior.

Jurgen Klopp s-a adaptat perfect în fotbalul englez, iar jurnaliștii germani consideră că s-ar potrivi “mănușă” la cârma naționalei Albionului.

2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN
2
20:18
Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa