PAOK – Panserraikos 3-2 şi Volos – Olympiacos 0-2, în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu, victorie cu emoţii în prima etapă din Grecia!

De Alex Ioniță
Publicat: 17.08.2024, 22:00

PAOK - Panserraikos LIVE VIDEO în AntenaPLAY | Programul meciurilor transmise exclusiv

Răzvan Lucescu / Profimedia

Meciurile PAOK – Panserraikos 3-2 şi Volos – Olympiacos 0-2 au putut fi urmărite în format LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu a reuşit să câştige în prima etapă din campionatul Greciei şi să înceapă cu dreptul apărarea titlului.

PAOK a avut un start de meci de coşmar. Fostul jucător din Liga 1, Jefte Betancor, a deschis scorul din penalty, în minutul 31. La scurt timp distanţă a primit lovitură de la 11 metri şi echipa lui Răzvan Lucescu. Schwab a transformat în gol. În al 3-lea minut al primei reprize, campionii en-titre au trecut în avantaj cu ajutorul golului marcat de Ozdoev.

Imediat după pauză, oaspeţii au restabilit egalitatea prin Salazar. PAOK a mai primit un penalty în minutul 60, iar Schwab a reuşit „dubla” şi le-a adus victoria alb-negrilor. În celălalt meci, Olympiacos a câştigat fără emoţii pe terenul celor de la Volos. Rodinei şi Masouras au înscris golurile.

PAOK – Panserraikos 3-2 şi Volos – Olympiacos 0-2 LIVE VIDEO

Min. 90: PAOK – Panserraikos 3-2 şi Volos – Olympiacos 0-2. Final!

Min. 73: Volos – Olympiacos 0-2. Masouras a înscris cu un şut din voleu. A fost ajutat şi de un adversar, care a deviat mingea în propria poartă.

Min. 60: PAOK – Panserraikos 3-2. Echipa lui Răzvan Lucescu a mai primit un penalty, duoă intervenţia var. Schwab şi-a trecut în cont dubla.

Min. 49: PAOK – Panserraikos 2-2. Salazar a avut o cursă de senzaţie şi a finalizat contraatacul cu o execuţie impecabilă. Columbianul a declanşat apoi dansul!

Min. 45+3: PAOK – Panserraikos 2-1. Ozdoev a dus-o în avantaj pe PAOK, după un corner.

Min. 42: PAOK – Panserraikos 1-1. Ocazie uriaşă a campioanei en-titre. Schwab a trimis în transversală, din apropiere. Pe contraatac, oaspeţii puteau da lovitura. Ratare incredibilă!

Min. 35: PAOK – Panserraikos 1-1. Jucătorii lui Răzvan Lucescu au restabilit imediat egalitatea, tot după un penalty! Schwab şi-a trecut numele pe tabelă.

Min. 31: PAOK – Panserraikos 0-1. Jefte Betancor a marcat de la 11 metri. Tsiftsis a fost aproape să intervină salvator!

Min. 30: Penalty pentru Panserraikos! Vieirinha a avut o intervenţie în careu, la un adversar, iar arbitrul a arătat punctul cu var.

Min. 13: Volos – Olympiacos 0-1. Rodinei a deschis scorul cu un şut plasat, la colţul lung. Portarul gazdelor nu a putut interveni!

Min. 13: S-au încins spiritele în startul meciului PAOK – Panserraikos 0-0. Jefte Betancor, fostul jucător al lui Farul şi CFR Cluj a avut o intervenţie nesportivă. Atacantul ajuns la Panserraikos a văzut cartonaş galben.

Min. 1: Au început meciurile PAOK – Panserraikos şi Volos – Olympiacos!

Echipele de start:

PAOK: Tsiftsis, Vieirania, Kentziora, Nashberg, Soares, Schwab, Ozdoev, Zivkovic, Murg, Konstandelias, Chalov.

Panserraikos: Gugesashvili, Deligiannidis, Berkstrom, Handakias, Petavrakis, Staikos, Liasos, Salazar, Hadjistravos, Thomas, Betankor.

Volos: Siampanis, Fly, Correa, Kalogeropoulos, Tsokakis, Ferrari, Glavčić, Koba, Villafanies, Ahnun, Koszca

Olympiacos: Tzolakis, Rodinei, Biancon, Pirola, Ortega, Doi, Hesse, Chiquinho, Martins, Velde, Kostoulas.

Sâmbătă, 17 august:

Duminică, 18 augst:

Prima etapă a sezonului se anunță a fi una spectaculoasă, în SuperLiga Greciei. Marile formații ale campionatului elen vor începe o nouă luptă „de foc”, pentru marele trofeu.

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, este campioana en-titre. Totuși, pentru a-și apăra titlul, echipa românului este nevoită să se lupte cu formații de top, precum Olympiacos, care a câștigat UEFA Conference League-ul, în sezonul trecut, dar și Panathinaikos sau AEK Atena.

Răzvan Lucescu, aproape de o afacere uriașă pe piața transferurilor!

Răzvan Lucescu este aproape de o afacere uriașă pe piața transferurilor! Oficialii clubului Wolfsburg, din Bundesliga, au făcut o ofertă uluitoare pentru unul dintre jucătorii lui PAOK.â

Potrivit informațiilor oferite de gazzetta.gr, Wolfsburg face tot posibilul pentru a-l transfera pe Konstantinos Koulierakis de la PAOK. Germanii au „pus pe masă” suma de 15 milioane de euro pentru elevul lui Răzvan Lucescu.

Totuși, oficialii lui PAOK vor lua în calcul oferta doar după play-off-ul UEFA Europa League, acolo unde clubul a ajuns după înfrângerea cu Malmo. Sursa citată anterior anunță faptul că echipa lui Lucescu le va da un răspuns celor de la Wolsfburg după data de 29 august.

În vârstă de 20 de ani, Konstantinos Koulierakis este un produs al academiei lui PAOK. Acesta este cotat, în momentul de față, la suma de 8 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

PAOK a fost eliminată din turul 3 preliminar al Champions League de Malmo, iar acum se pregătește pentru debutul în noul sezon de campionat, pe 17 august. Meciurile din campionatul Greciei se văd LIVE în AntenaPLAY.

Răzvan Lucescu a avut prima reacţie după eliminarea dramatică din Liga Campionilor, 3-4 cu Malmo FF, în turul 3 preliminar. Fostul selecţioner susţine că echipa sa, care va evolua în Superliga din Grecia în AntenaPLAY, a fost naivă.

„Când iei un gol dintr-o aruncare de la margine… E normal să spunem că ne-a lipsit încrederea. Eu cred, cum s-a jucat în cele 90 de minute, am fi meritat mai mult calificarea. În a doua repriză, nu au avut şanse. Am fost naivi şi de aceea am pierdut calificarea. Prima repriză a fost ca la Malmo.

A doua repriză e repriza în care nu trebuia să luăm gol. Nu suntem în forma maximă. Trebuie să ne descurcăm mai bine. Am pierdut încrederea după primul gol, chiar dacă am marcat imediat. Al treilea gol m-a supărat foarte, foarte rău. Nu era o situaţie din care să luăm gol. Am făcut totul greşit la toată faza.

Suntem calificaţi în Europa League, trebuie să ne calificăm în grupe, e următorul pas. Suntem responsabili să rămânem concentraţi. Acesta e fotbalul. Avem un sezon în faţa, cu meciuri în Europa şi în campionat. Trebuie să ne trezim mâine şi să mergem mai departe.

Cred că am avut calificarea în mâini, dar am pierdut-o. Aveam scor de calificare în minutul 95 şi am cedat mingea fără niciun fel de presiune. Am fost naivi şi am greşit în anumite momente”, a spus Lucescu, la conferinţa de presă.

• PAOK - Panserraikos e sâmbătă, ora 20:00, LIVE în AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Ţărilor de Jos e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va reuşi Răzvan Lucescu să îşi apere titlul câştigat cu PAOK în Grecia?

10:22

Scene halucinante după FCSB – Poli Iaşi 0-1! Arbitrul meciului a fost stropit cu apă şi lovit în cap cu un pahar!

9:56

Iga Swiatek s-a calificat în semifinalele de la Cincinnati! Semnal de alarmă uriaş pentru WTA: „Nu se va termina bine”

9:32

Antrenorul lui LASK Linz, plin de încredere înaintea dublei cu FCSB: „Nu va trebui să ne temem”. Avertismentul austriecilor

9:05

Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina: „Este evident”. De ce i-a schimbat pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă

8:34

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Darius Olaru: „O mare prostie, nu am văzut niciodată aşa ceva”

8:29

Mihai Stoica a răbufnit la finalul meciului FCSB – Poli Iaşi! Doi jucători l-au scos din sărite pe oficialul roş-albaştrilor

1 FotoMihaela Cambei, surprinsă de cadoul uriaş de la Ion Ţiriac: „Mai repede decât mă aşteptam”. Decizia luată după ce a scris istories 2 FotoImagini rare cu părinţii Mihaelei Cambei! Confesiunea emoţionantă a mamei: „Tot timpul îmi venea să plâng!”s 3 Foto„Decizia va murdări pentru totdeauna Jocurile Olimpice” Medalia Anei Bărbosu, cerută înapoi de un membru al Congresului SUAs 4 FotoIubita lui Valentin Mihăilă, răvăşitoare pe plaja din Monaco: „Sirenă”. Ami l-a dat peste cap pe atacantul româns 5 Suma plătită de statul român, după ce 16 români au câştigat medalii la Jocurile Olimpice! Ce se întâmplă cu Sabrina Voineas 6 De ce a respins TAS contestația Sabrinei Voinea? Motivul judecătorilor: „E o decizie frustrantă pentru români”s

Zodiile care se întorc la fostele iubiri în toamna anului 2024. Aleg să mai acorde o șansă relației

Zodii destinate succesului în toamna anului 2024. Nativii care se bucură de multe reușite