Real Madrid, ”avertisment” pentru PSG! Luka Modric și Eduardo Camavinga s-au întrecut în execuții ”galactice” în meciul cu Real Sociedad

De Dragoș Vasile
Publicat: 5.03.2022, 23:53

Real Madrid, bucurie după gol

Real Madrid este liderul din La Liga

Luka Modric și Eduardo Camavinga s-au întrecut în execuții ”galactice” în Real Madrid – Real Sociedad

A fost nebunie totală pe Santiago Bernabeu în prima repriză a meciului Real Madrid – Real Sociedad. Oaspeții au deschis rapid scorul prin Mikel Oyarzabal, în minutul 10, dar ”galacticii” au avut nevoie de doar trei minute pentru a întoarce rezultatul.

În minutul 40, puștiul Eduardo Camavinga a egalat cu o execuție demnă de cele 31 de milioane de euro plătite pentru transferul său. Fotbalistul de 19 ani a marcat după o ”torpilă” de la aproximativ 30 de metri.

VEZI AICI EXECUȚIA FABULOASĂ A LUI EDUARDO CAMAVINGA

După doar 3 minute, Luka Modric i-a adus pe elevii lui Carlo Ancelotti în avantaj. ”Balonul de Aur” din 2018 a marcat cu o execuție la fel de spectaculoasă ca cea a coechipierului său.

VEZI AICI EXECUȚIA ULUITOAREA A LUI LUKA MODRIC

Anunț despre viitorul lui Kylian Mbappe în Marca! Vedeta lui PSG refuză un salariu halucinant pentru a semna cu Real Madrid

Kylian Mbappe ține în continuare capul de afiș în presa internațională. Chiar dacă francezii au anunțat că superstarul de 23 de ani ia în calcul prelungirea contractului cu PSG, Marca ”contraatacă” și anunță că cel mai valoros jucător din lume a decis la ce echipă va juca.

Spaniolii au explicat că Mbappe își dorește cu orice preț să ajungă pe Santiago Bernabeu. În trecut, el a declarat în multe rânduri că își dorește să joace la Real Madrid, echipă pe care o susține din copilărie, iar la vară vrea să își vadă visul cu ochii.

Recent, Kylian Mbappe a reușit o „dublă” în meciul PSG – St. Etienne 3-1 și a ajuns la 156 de goluri în tricoul echipei de pe Parc de Princes. L-a egalat pe Zlatan Ibrahimovic în clasamentul golgheterilor all-time ai clubului, fiind depășit doar de Edinson Cavani (200 de goluri).

160 de milioane de euro este cota de piața a lui Kylian Mbappe, potrivit transfermarkt.com. Atacantul francez a înscris 24 goluri în 34 de meciuri jucate la PSG în acest sezon, în toate competițiile.

Va redeveni Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

23:54 20 sept.

„Eu nu primesc telefoane din tribune!” Dorinel Munteanu, discurs vehement după Oţelul – Dinamo! Şi-a distrus jucătorii

23:31 20 sept.

Zeljko Kopic așteaptă întăriri la Dinamo după 1-1 cu Oțelul! Mesaj categoric despre transferuri

23:30 20 sept.

Golgheterul lui Dinamo, mesaj ferm după ce a marcat în remiza cu Oţelul: „E doar începutul!”

23:14 20 sept.

David Maftei, prima reacție după ce a fost certat pe teren de Dorinel Munteanu, în Oțelul – Dinamo 1-1: „Știți cum este dânsul..”

22:59 20 sept.

Oţelul – Dinamo 1-1. Meci echilibrat la Galaţi! „Câinii” lui Kopic au ratat ocazia de a urca pe locul 2

22:54 20 sept.

Pierdere uriaşă pentru PAOK! Probleme pentru Răzvan Lucescu înaintea meciului cu Volos

1 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 2 FotoO vedetă din Australia a trăit un şoc în România: „A fost nebunesc!”. Dezvăluirile logodnicei portarului de la Rapids 3 VIDEOEstrela – Boavista 2-2 a fost în AntenaPLAY. Nani a marcat în ultimul meci al etapei a 5-a din Liga Portugals 4 FotoGestul uriaş făcut de FCSB la înmormântarea lui Gigi Mulţescu are în spate un detaliu mai puţin cunoscuts 5 VIDEOCharles Leclerc şi Lando Norris, cei mai rapizi în antrenamentele din Singapore! Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY)s 6 VIDEOShanghai Port – Johor 2-2, în Liga Campionilor Asiei. A fost show total în meciul care a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY!s