CFR Cluj – FCSB 4-1 | Denis Alibec „plânge” după Marius Şumudică: „Am venit aici pentru el!” Ce spune despre revenirea lui Dan Petrescu în Gruia

De Dragoș Vasile
Publicat: 30.08.2021, 0:02

Denis Alibec, îmbrăţişat de Marius Şumudică

Denis Alibec, îmbrăţişat de Marius Şumudică după golul cu Chindia

Captură Telekom Sport

Denis Alibec „plânge” după Marius Şumudică

Atacantul a acceptat să vină în Gruia pentru Marius Şumudică, însă antrenorul a fost demis la scurt timp după ce Alibec a semnat cu ardelenii. Totuşi, chiar şi fără antrenor, CFR Cluj a dat de pământ cu FCSB, scor 4-1. Alibec a marcat din penalty.

„Am arătat bine, am şi marcat după o greşeală şi asta a rezolvat meciul. Ne-am strâns înainte de meci şi am jucat unul pentru celălalt. Sunt jucători cu experienţă aici, e normal să ştii ce ai de făcut în teren.

Eu am venit aici pentru Marius Şumudică. În România, dacă nu ai rezultate, pleci. M-am înţeles foarte bine cu dânsul la Kayseri. Cu siguranţă vom face treabă. Încă nu s-a terminat campionatul, dar dacă vom continua aşa ne vom impune”, a declarat Denis Alibec după CFR Cluj – FCSB 4-1.

CFR Cluj – FCSB 4-1. Campioana fără antrenor a umilit FCSB în derby-ul etapei

CFR Cluj a umilit-o pe FCSB în Gruia, scor 4-1. După demiterea lui Marius Şumudică, antrenor principal al gazadelor la acest meci a fost tehnicianul de portari Ovidiu Ceclan.

În minutul 30, Omrani a marcat cu un şut spectaculos, un demivoleu, de la 16 metri, după o minge respinsă din careu cu capul de Vinicius. În minutul 56, Deac a centrat de pe partea dreaptă, Vlad a boxat mingea în faţă, până la Sigurjonsson, care a înscris cu capul.

În minutul 67, Deac a marcat cu un şut cu stângul, de la 21 de metri, după o pasă a lui Alibec. În minutul 73, Vlad l-a faultat în careu pe Claudiu Petrila şi arbitrul Ovidiu Haţegan a dictat penalty, care a fost transformat de Alibec. În minutul 90, Ianis Stoica a marcat cu un şut din voleu, din şase metri, după o centrare a lui Oaidă, de pe partea dreaptă.

După acest rezultat, CFR Cluj are 21 de puncte, numărul maxim posibil. FC Rapid, cu 16 puncte, ocupă locul al doilea, iar FC Botoşani, pe al treilea, cu 14 puncte. FCSB se află pe locul 7, cu nouă puncte.

18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti 17:28 „Se întoarce Alex Chipciu la FCSB?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc! Dezvăluire sinceră despre negocieri 17:00 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele probabile 16:50 Programul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente a fost live video în AntenaPLAY 16:46 FotoCât de frumoasă este fiica lui Ionuţ Chirilă. Imagini rare cu Ana Vezi toate știrile