Dezvăluirea incredibilă a lui Ion Crăciunescu! "Am arbitrat un blat. Am băgat fluierul în buzunar după 20 de minute. Voiau să mă dea afară"

De Antena Sport
Publicat: 28.05.2020, 8:01
Actualizat: 12.05.2021, 11:27

Ion Crăciunescu

MMA / Niros Foto via Hepta

Ion Crăciunescu, dezvăluire despre un blat

„Dădeam ture pe teren într-un meci din vestul țării, la Oradea. Am băgat fluierul în buzunar, după vreo 20 de minute. Era blat! Am și scris în raport. Am început să alerg pe teren. Mă întrebau jucătorii cine bate, că a ieșit mingea afară. «Cine vreți voi, mă!”. După, m-au chemat la Federație.

Voiau să mă dea afară, că mi-am bătut joc de meci. Am avut noroc cu Nicolae Secoșan (n.r. fost jurnalist sportiv), care a spus în comentariul lui că a fost blat. Altfel, eram mâncat! Eu venisem cu mașina de la Vâlcea până la Oradea și voiam să fac un antrenament măcar (n.r. râde)”,  a spus fostul mare arbitru internaţional pentru gsp.ro.

Ion Crăciunescu a fost unul dintre cei mai mari arbitri români

Ion Crăciunescu şi-a trecut în palmares 230 de meciuri în Liga 1 şi s-a retras din arbitraj în 1996. După ce a fost preşedintele CCA, acesta a devenit acum analist TV.

Cel mai important meci condus în carieră de Crăciunescu a fost finala Ligii Campionilor din 1995, câştigată de Ajax, în faţa lui Milan, cu 1-0.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi