FC Argeș – FCSB. Spectacol în Trivale, pe final de primă repriză! Florin Tănase a deschis scorul şi a intrat în istoria Ligii 1

De Cosmin Cioboată
Publicat: 20.03.2022, 20:08

Florin Tănase, după ce a marcat un gol

Florin Tănase este căpitanul celor de la FCSB

Florin Tănase, după ce a marcat un gol / SportPictures via Hepta

FC Argeș – FCSB. Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 1-1, prima repriză din Trivale, în etapa a doua din play-off-ul Ligii 1.

FC Argeș – FCSB. Final spectaculos de primă repriză! Florin Tănase a intrat în istoria Ligii 1

Florin Tănase a deschis scorul în minutul 39, după o centrare excelentă expediată de Denis Olaru. În urma reușitei din această seară, căpitanul FCSB-ului a ajuns la 12 goluri marcate în actualul sezon.

Mai mult, Florin Tănase a devenit primul jucător din istoria Ligii 1 care marchează în toate cele 7 ediții din play-off, din perioada 2015-2022.

Bucuria jucătorilor lui Toni Petrea a durat foarte puțin. În minutul 41, FC Argeș a primit un penalty după un fault comis de Ivan Mamut în propriul careu, asupra lui George Ganea.

Arbitrul central Horia Mladinovici n-a stat la discuții și a arătat punctul cu var, acordându-i și cartonaș galben lui Mamut.

Ionuț Șerban și-a asumat responsabilitatea și a executat cu succes lovitura de la 11 metri.

FC Argeș – FCSB. Echipele de start:

FC Argeș: A. Greab – J. Dos Santos, G. Turda, A. Dobrosavlevici – C. Tofan, I. Șerban, M. Raynov, D. Dumitrașcu – M. Isfan, G. Ganea, C. Tănase

Rezerve: Micle – C. Moisie, Viana, Boldor, N. Mușat, Honciu, Palic, Said, Arias

FCSB: Ș. Târnovanu – V. Crețu, I. Cristea, A. Miron, R. Radunovic – D. Olaru, M. Edjouma, F. Tănase – A. Cordea, I. Mamut, Oc. Popescu

Rezerve: A. Vlad – Fl. Coman, Ad. Șut, Dumiter, I. Stoica, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Oaidă

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16:53 Gicu Grozav a semnat prelungirea contractului cu Petrolul! Laszlo Balint a făcut anunțul: „Lucrurile sunt rezolvate” 16:36 „E cert!” Radu Drăgușin, anunțat titular în Sheffield – Tottenham! L-a dat pe spate pe Postecoglou la meciul cu Manchester City 16:30 Salariul pe care îl cere Dennis Man pentru a semna! Se poate îmbogăţi imediat după ce a promovat în Serie A cu Parma 15:49 Germania a anunţat lotul preliminar pentru EURO 2024! Surprize uriaşe! Numele mari care nu au fost convocate de Nagelsmann 15:41 Răzvan Lucescu, numit „Mourinho al săracului” după ce a adus-o pe PAOK la o victorie de un titlu nesperat 14:41 Mesajul lui Mihai Leu, de pe patul de spital, după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Îmi pare rău că nu am fost cu voi” 14:07 FotoLovitura de milioane de euro dată de afaceristul de doar 28 de ani care a părăsit definitiv SUA pentru România: „E un exemplu” 14:00 EXCLUSIVNegocieri intense între FRF și Edi Iordănescu! Tehnicianul amână răspunsul! Șansele ca Edi să ia decizia înainte de EURO 2024 13:46 Leeds – Norwich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Luptă pentru calificarea în finala play-off-ului de promovare în Premier League 13:46 Ilie Năstase, replică dură pentru Florin Talpan: „Îl dau în judecată”! Declaraţii devastatoare: „Nu mai gândeşte, a luat-o razna” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu