FCSB – Dinamo 6-0 | Gabi Torje ţine capul sus după cea mai drastică înfrângere a carierei: „Cât timp sunt eu aici, toată lumea va muri pe teren!” Promisiune pentru fanii dinamovişti: „Ne batem la play-off!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 12.09.2021, 23:17

Se întoarce Gabi Torje la Dinamo?

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gabi Torje ţine capul sus după cea mai drastică înfrângere a carierei

Gabi Torje a ţinut capul sus după umilinţa istorică. Proaspăt revenit la gruparea din Ştefan cel Mare, mijlocaşul sună adunarea şi promite fanilor că Dinamo se va bate pentru un loc la „masa bogaţilor” din Liga 1.

„O înfrângere usturătoare. Ce mai e de zis după 6-0. E cea mai grea înfrângerea din cariera mea. Ne-am dezamăgit suporterii. Aş fi ridicol să spun mai multe. Nu este acesta nivelul lui Dinamo. Nu mai aveam nimic de pierdut. Fazele fixe ne-au fost fatale. Trebuie să ne asumăm. Îmi pare rău că am început cu această înfrângere. Este ultima oară când Dinamo arată aşa. Cât timp sunt eu aici, toată lumea va muri pe teren.

Nu am văzut faza la televizor. Un cartonaş roşu rupe echilibrul. Dinamo nu va retrograda şi se va bate pentru play-off. Suntem trişti. Este doar o înfrângere peste care trebuie să trecem. Va mai fi şi jocul retur. În teren nu poate juca antrenorul sau experienţa. M-am simţit bine atacant central. Am alergat pe poziţia pe care antrenorul a cerut-o”, a spus Gabriel Torje la Digi Sport.

FCSB – Dinamo 6-0 | UMILINŢĂ TOTALĂ suferită de „câinii” lui Bonetti. Cea mai drastică înfrângere din istorie în faţa marii rivale

FCSB – Dinamo 6-0. Jucătorii lui Dario Bonetti au suferit un eşec uluitor în Derby de România. „Câinii” au înregistrat o înfrângere istorică în etapa a 8-a a Ligii 1.

Claudiu Keşeru a deschis scorul superb, dintr-o lovitură liberă. Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs în minutul 37, după care a urmat dezastrul pentru alb-roşii. Octavian Popescu a făcut 2-0 în minutul 43, iar Vinicius şi Cordea au mărit proporţiile scorului în prelungirile primei reprize.

FCSB nu a avut milă de marea rivală. După pauză au marcat şi Vali Gheorghe (54) şi Andrei Miron (67).

Cine va câştiga Liga Campionilor?

22:24

Eric Garcia a fost eliminat după o gafă uriaşă a lui Ter Stegen. Barcelona joacă în 10 oameni la Monaco

22:17

Ce se întâmplă cu Valentin Mihăilă, după ce s-a accidentat în ultimul meci la Parma! Anunţul făcut de italieni

22:00

Programul complet din etapa de F1 Academy de la Singapore! Antrenamentele, calificările şi cele două curse, live în AntenaPLAY

22:00

Programul complet al Marelui Premiu din Singapore! Cursa e duminică, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (14:45)

21:49

Fiul lui David Beckham s-a retras din fotbal la 22 de ani. Cu ce se va ocupa după ce a renunţat la sport

21:06

VideoCamelia Ciripan, medaliată cu bronz la Jocurile Paralimpice de la Paris, e mare fană FCSB: „Îmi place Olaru!”

1 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 2 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 3 VIDEOEstrela – Boavista 2-2 a fost în AntenaPLAY. Nani a marcat în ultimul meci al etapei a 5-a din Liga Portugals 4 FotoO vedetă din Australia a trăit un şoc în România: „A fost nebunesc!”. Dezvăluirile logodnicei portarului de la Rapids 5 VIDEOShanghai Port – Johor 2-2, în Liga Campionilor Asiei. A fost show total în meciul care a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY!s 6 VIDEOOscar Piastri a câştigat cursa din Marele Premiu al Azerbaidjanului! Dramatism total la Bakus