FCSB se teme și pentru locul 2! Mihai Stoica, cuvinte mari pentru Laurențiu Reghecampf, după ce Universitatea Craiova a ajuns la șapte victorii consecutive

De Dan Roșu
Publicat: 12.03.2022, 8:58

Mihai Stoica își laudă adversarii! Cuvinte mari pentru Laurențiu Reghecampf

Hepta

„Indiscutabil se vede mâna lui Reghe. Creşte de la meci la meci. S-au creat automatisme, Reghe avea nevoie de timp. Are şapte victorii consecutive. Craiova a început cu 3 jucători sub 21 de ani, a intrat pe parcurs Baiaram. Văd Craiova jucând mult mai bine decât înainte.

Are nişte probleme, le lipsesc fundaşii centrali titulari. Craiova joacă, ajunge uşor la poartă. Lucrează faza de atac. Filosofia germană, acolo a învăţat. Mie îmi place cum arată Craiova”, a spus Stoica, citat de telekomsport.ro.

Craiova e la un punct în spatele rivalei FCSB, în acest moment, având și un meci mai mult disputat.

Universitatea Craiova a ajuns la șapte victorii consecutive

Universitatea Craiova s-a impus categoric contra lui FC Argeș, scor 3-0, în prima etapă din play-off-ul Ligii 1, dar Laurențiu Reghecampf este tot nemulțumit.

„Să ne bucurăm de primul meci din play-off, trebuia să închidem meciul din prima repriză. Sunt mulțumit pentru cum au alergat băieții, am recuperat repede mingiile. Cred că am controlat jocul de la început până la sfârșit. Am avut foarte multe ocazii, am marcat doar trei goluri.

Nu l-am avut pe Gustavo jucător în altă parioadă, el este într-un moment bun. Este foarte periculos și dificil de controlat. Are acest simț al golului. Dar și el ratează mult. Cu mai multă concentrare, cred că ar fi avut mai multe goluri.

Și Dan Nistor e un jucător important, așa cum sunt și ceilalți. În momentul de față, avem o problemă. Avem Crețu care joacă foarte bine, Roguljic, Bic. Va fi greu pentru mine să iau anumite decizii în anumite momente. Dar e mai bine să am această problemă decât să nu am ce alege.

Trebuie să luăm partidă cu partidă (n.r. – dacă poate Craiova să o depășească pe FCSB în clasament). Vom avea un meci dificil la Voluntari. Trebuie să ne pregătim bine săptămâna asta’, a spus Laurențiu Reghecampf, după Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0.

Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0

Universitatea Craiova a câștigat fără drept de apel primul meci din play-out. Oltenii lui Reghecampf au ajuns la șapte victorii consecutive în Liga 1.

Gustavo a deschis scorul în Bănie, în minutul 22, după o pasă a lui Andrei Ivan. L-a pauză, Craiova a intrat cu avantaj minim. Iasmin Latovlevici a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Gustavo, moment în care FC Argeș s-a prăbușit.

Ante Roguljic a „dublat” avantajul echipei lui Reghecampf în minutul 82, cu o lovitură de cap. Trei minute mai târziu, Ștefan Baiaram a închis tabela de marcaj cu o finalizare simplă din careu, după o pasă a lui Koljc.

S-a terminat 3-0 pentru Universitatea Craiova, care s-a apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund. De cealaltă parte, FC Argeș e pe ultima poziție în play-off.

Va reuși Corvinul să intre în grupele Europa League?

22:14

Ilie Dumitrescu a dat verdictul după ce Mitriţă nu a fost convocat pentru EURO 2024: „Nu mai poţi fi ‘Rege’!”

21:50

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – U Cluj 0-0. Prelungiri în duelul din finala barajului pentru Conference League

21:41

Olimpiu Moruţan a retrogradat în Turcia! Niţă, Drăguş, Sorescu şi Maxim s-au salvat la limită! Galatasaray, campioană

21:37

FotoDaniel Popa, întrebat direct dacă vine la FCSB! Răspunsul imediat pe care l-a dat cu soţia lângă el

21:15

LIVE VIDEOElveția – Cehia e ACUM în AntenaPLAY. Marea finală a Campionatului Mondial de hochei. Suedia a câştigat finala mică

21:09

Corvinul, la un pas să fie cap de serie în Europa League! Posibilele adversare din primul tur preliminar

1 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!s 2 FotoIrina Deleanu, în extaz după Campionatele Europene: „Încă mai cred că este un vis! Mă ciupesc să văd dacă este real”s 3 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racings 4 VIDEOCharles Leclerc va pleca din pole-position în Marele Premiu de la Monaco, duminică, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAYs 6 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAYs