Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Publicat: 6.10.2024, 17:53.

Robert Lewandowski a redevenit o bestie cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Robert Lewandowski a redevenit o "bestie" cu Hansi Flick pe bancă. Starul Barcelonei, hat-trick de senzaţie în 32 de minute

Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă. Atacantul polonez are un start de sezon de vis.

Robert Lewandowski este în formă maximă în acest sezon la Barcelona, iar una dintre explicaţii ar fi că este antrenat de Hansi Flick.

Robert Lewandowski a redevenit o „bestie” cu Hansi Flick pe bancă

Lewandowski a fost antrenat de Hansi Flick şi la Bayern Munchen. În sezonul 2020 – 2021, cu Flick antrenor, Lewandowski a marcat numai puţin de 41 de goluri doar în campionat. În total, Lewandwoski avea să marcheze de 48 de ori în toate competiţiile pentru Bayern.

Hansi Flick a ajuns la Barcelona, iar starul polonez a început să marcheze din nou pe bandă rulantă. Ajuns la 36 de ani, Lewandowski a marcat 10 goluri în primele 9 etape din La Liga. De asemenea, Lewandowski a marcat de două ori şi în Liga Campionilor. Cu Alaves, polonezul a marcat de 3 ori în doar 32 de minute.

Robert Lewandowski (36 ani) a evoluat între 2014 şi 2022 la Bayern Munchen, unde a lucrat, de asemenea, sub comanda lui Hansi Flick, reuşind să marcheze 344 de goluri în 375 de meciuri disputate în toate competiţiile, notează agerpres.ro.

În topul marcatorilor din istoria Champions League, Robert Lewandowski ocupă locul al treilea, cu 96 de goluri marcate, de-a lungul carierei sale. Primul loc este ocupat de Cristiano Ronaldo, care a marcat 141 de goluri, iar pe locul secund se clasează Lionel Messi, cu 129 de goluri.

Barcelona a făcut instrucţie cu Young Boys şi s-a impus cu un categoric 5-0. Pe lângă „dubla” lui Robert Lewandowski, Raphinha şi Martinez au mai punctat pentru catalani, iar Camara a „reuşit” un autogol, pe finalul partidei.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

20:20

FotoCum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost „distrusă” de FC Botoşani. Imaginile durerii cu antrenorul rapidiştilor

20:15

Final dramatic în Guimaraes – Boavista 2-2, în AntenaPLAY! Două penalty-uri acordate în prelungiri şi gol marcat în minutul 90+15

20:04

LIVE VIDEOFC Porto – Braga LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:30). Guimaraes – Boavista s-a terminat 2-2! Nacional – Benfica, întrerupt

19:45

LIVE VIDEOLevadiakos – PAOK, ACUM, în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu caută prima victorie, după trei meciuri pierdute

19:38

Şapte schimbări în primul 11 de la FCSB, pentru meciul cu Gloria Buzău! Cum arată apărarea campioanei

19:30

Botoşani – Rapid 2-0! Dezastru pentru echipa lui Marius Şumudică! Giuleştenii, învinşi de ultima clasată

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales 6 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s

Zodii care primesc binecuvântări din partea Universului pe 7 octombrie 2024. Viitorul sună promițător

Zodii norocoase pe 7 octombrie 2024. Empatia și sensibilitatea sunt principatele calități ale acestei perioade