Adi Popa, genial după ce Dan Nistor a devenit viral cu „bătaia” din vestiar cu Chipciu: „Eu stau bine la bătaie! Fug bine!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 10.02.2024, 13:58

Adi Popa a avut un discurs genial după ce Dan Nistor a devenit viral cu bătaia din vestiar cu Alexandru Chipciu

Adi Popa a avut un discurs genial după ce Dan Nistor a devenit viral cu "bătaia" din vestiar cu Alexandru Chipciu

Adrian Popa, în timpul unui interviu / Antena Sport

Adi Popa a avut un discurs genial după ce Dan Nistor a devenit viral cu „bătaia” din vestiar cu Alexandru Chipciu. Adi Popa şi Chipciu au fost colegi la FCSB.

Reclamă

Adi Popa spune că nu a asistat la nicio „bătaie” în perioada în care a fost coleg cu Alexandru Chipciu la FCSB. „Motoreta” a glumit şi el şi a spus că el nu are cum să ia bătaie pentru că „fuge bine”.

Reclamă

Adi Popa, genial după ce Dan Nistor a devenit viral cu „bătaia” din vestiar cu Chipciu

Sincer îți spun, în șase ani la FCSB nu am prins și eu o bătaie. (n.r. râde). Eu stau bine la bătaie, pentru că fug bine (n.r. – râde), dar nu am prins.

Alex e o fire mai vulcanică, dar nu-l văd într-o astfel de ipostază, mai ales acum când e mult mai cerebral și mai calm.”, a spus Adi Popa la digisport.ro.

Dan Nistor, noi declaraţii geniale despre „bătaia” cu Alexandru Chipciu: „Suntem la fotbal, nu la pumni”

Dan Nistor a făcut noi declaraţii geniale despre „bătaia” cu Alexandru Chipciu din pauza meciului cu Universitatea Craiova. Nistor a glumit şi a spus că revenirea celor de la Universitatea Cluj din a doua repriză cu Universitatea Craiova s-a produs după o „bătaie” între el şi Chipciu.

Nistor a ţinut să precizeze că totul a fost o glumă şi că nu se pune problema ca vreodată să aibă o relaţie tensionată cu Alex Chipciu.

Nu, a fost o glumă. Am văzut că a apărut pe toate site-urile, dar a fost o glumă. Suntem cei mai buni prieteni și nu se va întâmpla asta niciodată între noi. (n.r – Dar care ar fi mai tare în pumni?) Suntem la fotbal, nu la pumni. Vrem să jucăm fotbal, atât„, a spus Dan Nistor la zona mixtă, după Universitatea Craiova – Universitatea Cluj 2-2.

Reacţia lui Alexandru Chipciu, după ce Dan Nistor a spus că „s-a bătut cu el” în pauza meciului cu Universitatea Craiova

Şi Alexandru Chipciu a ţinut să elimine orice dubiu după afirmaţia colegului său şi a spus că a fost doar o glumă. După o primă repriză extrem de slabă, Universitatea Cluj a avut o revenire fantastică şi a obţinut un punct în Bănie.

„A fost o glumă de-ale lui Dan! Cum să ne batem?”, a spus Alexandru Chipciu pentru gsp.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
20:56

Rapid cere oficial sancţionarea clubului Dinamo! Victor Angelescu e revoltat: „A recidivat”

20:37

Laurențiu Reghecampf, gata de o nouă aventură „exotică”! Țara în care este dispus să antreneze

20:27

Controversă uriaşă la clubul lui Aaron Boupendza, după decesul fotbalistului: „Să vă fie ruşine”

20:15

Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

20:08

Ruben Amorim, anunț de ultimă oră despre Andre Onana. Ce se va întâmpla la returul cu Lyon

19:51

Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 6 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s