Alexandru Ioniţă, ocazie uriaşă în prelungirile primei reprize, în Rapid – CFR Cluj

De Dan Roșu
Publicat: 30.10.2022, 22:15

Alexandru Ioniţă, cu moralul la pământ după Sepsi - Rapid 2-0

Alexandru Ioniţă, în tricoul lui Rapid / Hepta

Alexandru Ioniţă a ratat o ocazie uriaşă în prelungirile primei reprize, în Rapid – CFR Cluj. Jucătorul giuleştenilor putea duce scorul la 2-0, după ce Cristi Săpunaru a deschis scorul din penalty.

În al treilea minut al prelungirilor, Rapid a surprins-o pe CFR pe un contraatac, iar Emmers a combinat cu Lukassen, înainte să îi trimită lui Alexandru Ioniţă.

Acesta s-a trezit singur cu portarul, într-o poziţie ideală. A preluat mingea, dar Scuffet a avut o intervenţie salvatoare, care a făcut ca scorul pauzei să fie doar 1-0 pentru Rapid.

Cristi Săpunaru a marcat singurul gol al primelor 45 de minute, după un penalty acordat de Cătălin Popa, doar după ce a fost chemat la VAR de Ovidiu Haţegan.

VAR la Rapid – CFR Cluj

Scuffet l-a lovit dur cu pumnii pe Luckassen, ratând mingea pe care şi atacantul gazdelor o căuta. Yuri a respins prin foarfecă şi l-a încurcat pe portarul oaspeţilor.

Cătălin Popa a ajuns la VAR pentru a vedea reluările şi a luat decizia corectă: penalty pentru Rapid. Cristi Săpunaru a executat şi a deschis scorul pe Giuleşti.

Mario Camora a ratat derby-ul Rapid – CFR Cluj

Mario Camora a fost operat, la Cluj-Napoca, în ziua derby-ului Rapid – CFR Cluj. Fundaşul de 35 de ani a suferit o criză de apendicită acută la Bucureşti şi a suferit o intervenţie chirurgicală.

Căpitanul campioanei României nu şi-a dorit să fie operat la Spitalul Universitar din Capitală şi a ajuns de urgenţă la Cluj.

„Mario Camora a fost operat astăzi cu succes la Cluj-Napoca! Căpitanul nostru a suferit în această dimineață o intervenție laparoscopică în urma unei crize de apendicită acută.

Mulțumim personalului medical de la Institutului Regional de Gastroenterologie și Hepatologie „Prof. Dr. O. Fodor” (Medicală lll) care l-a operat, în special doamnei doctor Conf. Iancu Dana, dar și celor de la Spitalul Universitar din București care i-au acordat în primă fază asistență medicală.

Multă sănătate, căpitane! Îți dorim recuperare rapidă și te așteptăm cât mai repede alături de noi!„, este mesajul transmis de CFR Cluj pe reţelele sociale.

9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” 8:21 „M-am simțit teribil!” Max Verstappen a avut probleme în calificările cursei de sprint a Marelui Premiu de la Miami! 8:14 Primul transfer de titlu pe care îl face Dan Petrescu la CFR Cluj! Atacantul a refuzat-o pe FCSB și este într-o formă de senzație 0:15 VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Miami (Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, de la ora 19:00) 3
23:57
Mihai Stoica a anunţat o schimbare majoră la FCSB: „Poate chiar se va ajunge să se voteze!”
3
22:55
„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe
3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu