„Am fost penibili!” Mario Camora, la un pas să izbucnească în lacrimi după CFR – Hermannstadt 0-1

Publicat: 20.12.2022, 22:34

Mario Camora s-a prăbuşit emoţional după Sepsi - CFR Cluj 2-1

Mario Camora e căpitanul lui CFR Cluj / Profimedia

Mario Camora a fost la un pas să izbucnească în lacrimi după meciul CFR Cluj – Hermannstadt 0-1, din etapa a 21-a din Liga 1.

Căpitanul campioanei României a fost demoralizat după înfrângerea surpriză suferită de CFR Cluj la ultima partidă din 2022. Camora a spus că prestația ardelenilor a fost „penibilă”.

Mario Camora, la un pas să izbucnească în lacrimi după CFR – Hermannstadt 0-1

„Nu a fost faza golului. Azi am fost penibili! Echipa nu a jucat nimic! Nu puteam să ținem de minge! Nu a fost bine! Nu a fost ziua noastră, a fost foarte greu de digerat. Noi am vorbit și înainte de meci, am studiat adversarul, s-au apărat foarte bine, poate au avut mai multă dorință ca noi. E greu să vorbesc acum, sunt foarte supărat că am pierdut. Voiam să fim pe primul loc de Sărbători, trebuie să ne odihnim acum”, a spus Mario Camora, conform digisport.ro.

Roger: „Nu ne-am gândit la vacanță!”

„Trebuie să fim mai concentrați până în ultimul minut! Nu este ușor să încasezi gol la ultima fază. Nu ne-am gândit la vacanță. Trebuie să fim mai buni în unele aspecte. Jocul a fost greu. Am luat gol din corner. Orice sezon nou este mai greu. Trebuie să devin mai bun și să ajut pe CFR. Am venit aici să ajut. Va fi greu, am pierdut azi, îmi doresc Sănătatea șin binecuvântare pentru toți!„, a spus și brazilianul Roger.

Hermannstadt – CFR Cluj 0-1

FC Hermannstadt a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bejan, în al patrulea minut de prelungire al reprizei secunde.

În urma acestui meci, Hermannstadt urcă pe locul 6 din Liga 1, cu 33 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

De cealaltă parte, CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 44 de puncte.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18:38 Arne Slot a confirmat că îi ia locul lui Jurgen Klopp: „Voi fi noul antrenor al lui Liverpool în sezonul viitor!” 18:35 „Tricolorul” care şi-a asigurat deja prezenţa în lotul României pentru EURO 2024: „Oamenii din club au fost informaţi” 18:30 VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola a fost în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 18:19 FotoAdrian Mutu și fiul său Tiago s-au fotografiat alături de Cristiano Ronaldo! Cadou fabulos pentru băiatul „Briliantului” 18:00 Ionuț Radu e aproape de un transfer surprinzător! Un nume mare din lumea fotbalului îl dorește pe român la echipa sa 17:58 Gigi Becali, sfătuit să insiste pentru jucătorul pe care vrea să-l transfere la FCSB: „Ar ajuta foarte mult” 17:49 VIDEOGabriel Bortoleto, pole position la Cursa de Formula 2 de la Imola (duminică, 11:00 în AntenaPLAY). Sprint-ul, sâmbătă la 15:15 17:46 FotoSoţia lui Cristi Tănase, acuzaţii şocante la adresa lui „Dodel”: „Pe mama a strâns-o de gât! Consumă mult alcool, ţipă, urlă!” 17:37 În timp ce Gigi Becali îl aşteaptă să se întoarcă la FCSB, Malcom Edjouma a primit o altă ofertă din Liga 1: „E un jucător bun” 17:27 Braga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Luptă stânsă pentru grupele Europa League. Programul Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta