Constantin Budescu îşi reziliază contractul cu Petrolul! Florin Pîrvu i-a cerut să plece de la echipă

Publicat: 1.08.2023, 12:21

Constantin Budescu îşi reziliază contractul cu Petrolul

Hepta

Constantin Budescu îşi reziliază contractul cu Petrolul. Decizia a fost luată după o discuţie pe care jucătorul a avut-o cu antrenorul Florin Pîrvu.

Constantin Budescu a avut un discurs dur după înfrângerea Petrolului cu FC Voluntari. „Budi” a ameninţat că pleacă din cauza faptului că este rezervă şi este schimbat des.

Conform fanatik.ro, Budescu a avut o întâlnire în această dimineaţă cu antrenorul Florin Pîrvu. În cadrul discuţiei, tehnicianul Petrolului i-a cerut lui Budescu să plece de la echipă după atac de la interviu. Conform sursei citate, Budescu îşi va rezilia contractul cu Petrolul.

Atac dur al lui Budescu la adresa lui Florin Pîrvu

Constantin Budescu a ameninţat că pleacă de la Petrolul, după înfrângerea suferită de galben-albaştri acasă, cu FC Voluntari, scor 0-2, în etapa a 3-a a Ligii 1. Mijlocaşul în vârstă de 34 de ani a oferit un ultimatum la finalul partidei de pe stadionul „Ilie Oană”. Mai mult, Budescu şi-a exprimat public nemulţumirea că este doar rezervă.

O primă repriză bunicică, am încercat să marcăm. În a doua repriză am fost slabi, nu ştiu ce s-a întâmplat. Am pierdut în 2 minute. Dacă m-a scos, nu mai puteam juca. Am mers la vestiare, ca să mă schimb, era foarte cald. Este decizia lor, nu a mea. Dacă încurc, o să îmi văd de treaba mea şi atâta tot. Ba sunt schimbat, ba nu joc. Vreau să ajut în continuare, dacă nu se poate, posibil o să găsim altă cale.

N-am bagaje, nu trebuie să mă ajute nimeni. Noi am încercat să facem lucrurile bine. În a doua repriză s-au făcut câteva schimbări şi jocul nostru s-a dus. Mie îmi place să joc fotbal şi să stau unde oamenii sunt alături de mine, nu să fiu prima schimbare. Eu am venit aici să ajut această echipă, dacă nu o ajut probabil o să îmi văd de drumul meu. E începutul campionatului, nu sunt probleme fizice.

Este devreme să vorbim de demisie (n.r. despre scandările fanilor care i-au cerut demisia antrenorului), vedem pe viitor„, a declarat, imediat după meciul cu Voluntari,  Constantin Budescu, la digisport.ro.

Constantin Budescu, făcut praf după atacul de la finalul meciului cu Voluntari

Andrei Vochin, consilierul lui Răzvan Burleanu, a spus că jucătorul nu mai are ce căuta alături de antrenor în bestiar.

”În momentul în care tu ca jucător, oricât de talentat ai fi, Budescu este foarte talentat, la Budescu se vede când pune piciorul pe minge, se vede talentul, calitatea, când spui în public că te-a scos antrenorul şi că nu înțelegi schimbările, chiar dacă ai dreptate, tu nu mai ai ce să cauți în același vestiar cu antrenorul.

Aici va fi decizia clubului ca unul dintre ei, cel puțin unul, să nu mai fie acolo. Nu mai e normal. OK, toată lumea spune că hai să nu-i stigmatizăm pe cei care retează penalty. Păi, Petrolul fără două goluri din penalty e Petrolul fără 4 puncte și fără o stare de spirit. Penalty-urile au fost ratate de Budescu și de Grozav”, a spus Andrei Vochin la fanatik.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta