Dan Șucu, mesaj categoric pentru Gică Popescu despre transferul lui Constantin Grameni: „Aroganța nu e bună în sport!”

De Viviana Moraru
Publicat: 31.05.2023, 20:28

Dan Șucu, mesaj categoric pentru Gică Popescu despre transferul lui Constantin Grameni

Dan Șucu, mesaj categoric pentru Gică Popescu despre transferul lui Constantin Grameni

Dan Șucu, în cadrul unei unei conferințe de presă / Facebook FC Rapid

Dan Șucu a transmis un mesaj categoric pentru Gică Popescu, despre transferul lui Constantin Grameni. Acționarul de la Rapid susține că oficialii Farului au răspuns cu aroganță ofertei făcute pe numele tânărului jucător. Șucu susține că reacția constănțenilor nu a fost una potrivită.

Reclamă

Rapid și-a manifestat interesul pentru Constantin Grameni, jucătorul celor de la Farul. Giuleștenii erau dispuși să ofere o sumă între 700.000 și 900.000 de euro, însă oficialii campioanei au spus pas.

Reclamă

Dan Șucu, mesaj categoric pentru Gică Popescu despre transferul lui Constantin Grameni

Dan Șucu a confirmat interesul Rapidului pentru Constantin Grameni, dezvăluind că jucătorii de la Farul sunt extrem de interesanți.

De asemenea, acționarul din Giulești s-a declarat deranjat de reacția lui Gică Popescu, atunci când oficialul celor de la Farul a refuzat oferta Rapidului. Șucu susține că fostul internațional a fost arogant, dând de înțeles că giuleștenii nu dispun de suficienți bani pentru a transfera de la formația campioană din Liga 1.

„Da, ne interesează jucători de acolo. Da, sunt în legătură cu Gică Hagi. Noi am făcut, deja, ofertă, deocamdată. Mai avem şi alte lucruri la care ne gândim.

Depinde de disponibilitatea dânşilor. Răspunsul a fost…aş putea spune arogant. În sensul: `Nu au ăştia bani pentru ce avem noi`. Ok, aroganţa nu este bună în afaceri, nu este bună nici în sport. Cred eu. Rămâne de văzut. Eu aşa am perceput-o, poate dânsul (n.r. – Gică Popescu) a văzut-o altfel”, a declarat Dan Șucu, pentru prosport.ro.

Gică Popescu a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni

Gică Popescu anunţă că a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni. Mijlocaşul de 20 de ani, care a contribuit din plin la titlul câştigat de Farul, nu va ajunge la o rivală din Liga 1. Preşedintele constănţenilor a dezvăluit că nici măcar Gigi Becali nu îşi mai permite să transfere de la Gică Hagi.

”Sunt convins că vor fi mai multe discuţii cu Gică Hagi. Vor fi plecări, vor fi veniri. Avem un obiectiv pe care vrem să îl atingem. Vrem în cupele europene. Nici măcar noi nu credeam la începutul sezonului în titlu. În momentul în care am început să intrăm în ritm, am condus campionatul 33 de etape. Dorm să fim an de an în cupele europene. Vrem să avem noul stadion din Constanţa.

Avem cerinţe pentru jucătorii care au avut evoluţii foarte bune. Nu ne grăbim. Sunt convins că vor pleca unii, dar vor venii alţii să îi înlocuiască. Niciun jucător nu are contract semnat cu altă echipă. De la discuţii la concretizare este un drum foarte mare.

Avem o ofertă oficială de la Rapid, pentru Grameni, dar nu e de luat în seamă. Nu cred că jucătorii pe care îi avem noi acum pot fi cumpăraţi de echipele din Liga 1. Vindem scump. Nici FCSB nu poate”, a declarat Gică Popescu la primasport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
17:18

CSM Bucureşti, victorie categorică cu Storhamar! Crina Pintea şi Cristina Neagu au făcut show

17:16

Reacţia lui Marius Şumudică, după ce FCSB a bătut PAOK: „Mi-am schimbat părerea! Gigi Becali e o mână de fier!”

16:46

„Să rămână în matca lui”. Marius Şumudică, răspuns devastator pentru Alexandru Chipciu: „Se crede domn, dar a luat un suporter de gât!”

16:41

FotoImagini incredibile la Iaşi. Meciul cu CFR Cluj s-a întrerupt, iar angajaţii au intrat pe teren cu lopeţi

16:22

LIVE TEXTPoli Iași – CFR Cluj 0-1. Camara a fost eliminat după ce l-a lovit cu gheata în cap pe Graovac. Gol anulat pentru Nkololo

16:22

Nota primită de Ianis Hagi, după ce a fost decisiv în Hearts – Rangers 1-3

1 FotoIonuţ Nedelcearu s-a mutat în Rusia, iar iubita lui a întors toate privirile! Apariţie de senzaţie a fostei atlete, de Valentine’s Days 2 UPDATEOFICIAL! Vasile Mogoş a fost prezentat de Universitatea Craiova. Mirel Rădoi, lovitură pentru Dinamo în ultima zi de mercatos 3 Gigi Becali a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Florin Talpan! „Mi-a spus că şi-a vândut apartamentul”s 4 Philippe Clement, „mitraliat” pentru decizia care l-a vizat pe Ianis Hagi! Rangers a suferit o umilinţă istorică în Cupa Scoţieis 5 FotoDaniel Bîrligea a reuşit „dubla” în 15 minute şi i-a făcut o dedicaţie iubitei. Reacţia Antoniei Salanta, surprinsă de camerele TVs 6 Vladislav Blănuţă a luat decizia în ultima zi a perioadei de mercato. Echipa la care va evolua: „Am avut o discuție cu Adrian Mititelu”s
Citește și