Darius Olaru e devastat după eliminarea din Cupă: „O partidă foarte proastă”! Semnalul de alarmă înaintea derby-ului cu CFR Cluj!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 7.12.2023, 23:06

Darius Olaru a recunoscut că a ținut cu rivala Dinamo

Darius Olaru, în timpul unui meci al FCSB-ului/ Profimedia Images

Darius Olaru e devastat după eliminarea din Cupa României. Olaru a fost introdus la pauză, atunci când scorul era 2-0 pentru FCU Craiova.

Avea să fie, de altfel, scorul final al partidei. FCSB a făcut 4 schimbări la pauză. Dorin Rotariu, Damjan Djokovic, Valentin Crețu și Eduard Radaslavescu au părăsit terenul, fiind înlocuiţi cu David Miculescu, Darius Olaru, Adrian Șut și Alexandru Pantea.

Darius Olaru e devastat după eliminarea din Cupă: „O partidă foarte proastă”

O partidă foarte proastă din partea noastră, din nou.

Asta este, trebuie să ne ridicăm fiindcă în 3 zile avem alt meci.

Nu ştiu de unde, pur şi simplu nu ne mai facem jocul nostru. Ne lipseşte încrederea. Jocul nu merge şi nu avem nici rezultate.

Era un alt obiectiv al nostru Cupa, nu am reuşit să ne calificăm mai departe.

„Dacă nu vom schimba ceva vom pierde cu CFR”

Trebuie să ne adunăm şi să mergem mai departe.

Am încercat să intrăm bine, cei care am intrat în a doua repriză de pe bancă.

(n.r.: Ce v-au spus suporterii?) Ne-au încurajat şi ne-au spus că ne aşteaptă un meci, care şi noi ştim că va fi foarte dificil şi pe care trebuie să îl tratăm altfel dacă vrem să scoatem ceva din acea partidă.

Trebuie să avem altă atitudine. Dacă nu vom schimba ceva vom pierde partida (n.r.: cu CFR Cluj)!

Am vrut doar să dau totul în această seară. Atât am putut, din păcate am ieşit din Cupă”, a declarat Darius Olaru pentru digisport.ro după ce FCSB a părăsit Cupa României.

FCU Craiova – FCSB 2-0 și Dinamo – Oțelul 3-3! „Roș-albaștrii” și „câinii”, OUT din Cupa României

FCU Craiova – FCSB 2-0 și Dinamo – Oțelul 3-3! Cele două meciuri au contat pentru ultima etapă a Grupei C din Cupa României.

După aceste rezultate, FCU Craiova și Oțelul Galați s-au calificat în sferturile cupei. Dinamo a avut o ocazie importantă de a întoarce soarta meciului, în prelungiri, dar Gregorio a ratat o lovitură liberă importantă. Astfel, echipele eliminate din competiție au fost FCSB și Dinamo.

FCU Craiova: Gurău – Compagnucci, Lacroix, Padula, Negru – Achim(c), Van Durmen – Baeten, Bauza, Blidar – Chițu;

Rezerve: Mogoșanu, Sidibe, Pop, Ibrahim, Albu, Blănuță, Danny, Bahassa;

Antrenor: Giovanni Costantino

FCSB: Vlad – Crețu, Dawa, Haruț, Ganea – Lixandru, Ov. Popescu(c), Djokovic – Rotariu, Băluță, Radaslavescu;

Rezerve: Udrea, Șut, Miculescu, Toma, Laszlo, Olaru, Pantea, Radunovic, Popa;

Antrenor: Elias Charalambous

Mihai Stoica a lăudat un jucător de la FCSB, pe care Gigi Becali l-a criticat

Mihai Stoica a spus că Damjan Djokovic este un exemplu pentru toată lumea pentru modul în care se antrenează. După câteva evoluţii mai slabe, Becali a decis să îl scoată din prima echipă pe mijlocaş. Djokovic a jucat 21 de meciuri pentru FCSB în acest sezon şi a marcat de 4 ori şi a dat o pasă decisivă.

„Djokovic e un băiat senzaţional, foarte deosebit de alţii. Am văzut foarte mulţi jucători cărora le place să se antreneze, dar cei care trec de o vârstă se antrenează aşa în 2/4, nu e cazul lui Djokovic.

Eu n-am văzut jucător să se antreneze cu o aşa asiduitate. Nu l-am văzut la un antrenamente să fie puţin sub ce e de obicei. Toată viaţa a fost titular, aici experimentează şi o situaţie de genul ăsta. E excepţional, un exemplu pentru toată lumea”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Damjan Djokovic a fost înlocuit la pauză în meciul cu FCU Craiova, în urma căruia „roş-albaştrii” au fost eliminaţi din Cupa României.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

12:37 „L-a trimis să se bucure de pensie”. Grecii nu au avut milă de Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea 12:35 Ovidiu Popescu, la un pas de a fi deturnat din drumul spre Sepsi de o altă rivală de Liga 1 a FCSB-ului. Anunţ de ultimă oră 11:50 VIDEONoel Leon a câştigat sprintul din Formula 3 de la Imola, LIVE în AntenaPLAY! Cursa e duminică, ora 9:30, în AntenaPLAY 11:49 Reacţia lui Marius Lăcătuş, după atacul brutal al CSA Steaua la adresa FCSB: „Sunt sigur că vor acţiona!” 10:42 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 10:42 Lewis Hamilton, luat la ţintă de Max Verstappen şi Fernando Alonso la Imola: „Crede că e singur pe circuit” 10:23 Giani Kiriţă, avertisment pentru Dinamo înaintea barajului cu Csikszereda: „La ei o să fie foarte greu, nu va fi ușor!” 10:09 CFR Cluj – Farul şi Universitatea Craiova – Sepsi LIVE TEXT (21:00). Luptă de foc pentru locul 2 din Liga 1 9:42 „M-am chinuit să râd!” Replică usturătoare după ce Marius Şumudică a spus că FCSB l-a egalat la numărul de titluri 9:27 VIDEOBraga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Sporting primeşte titlul cu Chaves. Programul complet Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta