Discursul căpitanului de la Dinamo, după remiza cu Poli Iaşi: „Nu a vrut să intre mingea în poartă! Toate meciurile sunt finale!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 martie 2024, 22:16

Discursul căpitanului de la Dinamo, după remiza cu Poli Iaşi

Răzvan Patriche, în timpul unui meci / Profimedia

Discursul căpitanului de la Dinamo, după remiza cu Poli Iaşi. Dinamo a ratat ocazii uriaşe în partida de la Iaşi, încheiată cu scorul de 0-0. Răzvan Patriche a mai spus că toate meciurile vor fi ca nişte finale.

Patriche a avut şi un discurs mobilizator pentru meciurile următoare. Poli Iaşi a ajuns la 32 de puncte, ocupând locul 12, în timp ce Dinamo are 26 de puncte, fiind pe locul 15.

„În prima repriză ne-au surprins cu un pressing agresiv, nu am reuşit să ieşim din el. A doua repriză ne-am creat foarte multe ocazii. La câte ocazii am avut astăzi, nu a vrut mingea să intre în poartă. Meciul trecut nu ne-am creat multe ocazii şi am câştigat cu 1-0. Păcat, puteam să urcăm un loc în clasament. Nu a vrut să intre mingea în poartă. Este o luptă foarte strânsă, toate echipele îşi dau viaţa. Toate meciurile sunt nişte finale. Sper să revină şi accidentaţii şi să câştigăm cu UTA cele 3 puncte”, a spus Răzvan Patriche la digisport.ro, după Poli Iaşi – Dinamo 0-0.

La Iaşi, în primul meci al etapei a 29-a, gazdele au evoluat fără antrenorul Leo Grozavu pe bancă, acesta fiind suspendat după cartonaşul roşu primit etapa trecută.

În minutul 12 Itu nu a tras destul de tare ca să-i pună probleme lui Golubovic. După nouă minute, Hakim Abdallah a încercat să devieze pasa lui Pavicic, dar a trimis puţin pe lângă poartă. În minutul 63, Hakim Abdallah nu a reuşit să prindă poarta la centrarea lui Borduşanu, iar în minutul 84 Dani Iglesias a pasat perfect, Abdallah a preluat şi nu l-a putut învinge pe portarul ieşenilor.

S-a încheiat 0-0 şi Poli Iaşi a ajuns la 32 de puncte, ocupând locul 12, în timp ce Dinamo are 26 de puncte, fiind pe locul 15.

POLI IAŞI: Ailenei – Todoroski (Martac 88), Samayoa, Fl. Ilie, C. Itu (Saghiri 46), Stefanovici – Harrison (A. Roman 64), Marchioni (Jatoba 46), L. Mihai – Bettaieb, S. Buş (Kabran 64).

NTRENOR: Leo Grozavu

DINAMO: Golubovic – Edgar Ie (Homawoo 46), Velkovski, Patriche – De Moura, Gnahore, Pavicic (Ilic 90+3), Borduşanu – Milanov (Dani Iglesias 61), Hakim Abdallah (A. Bani 90+3), Goncalo Gregorio (Selmani 46). ANTRENOR: Zeljko Kopic

Cartonaşe galbene: Todoroski 10, Marchioni 27

Arbitri: Rareş Vidican – Sebastian Gheorghe, Adrian Popescu – Marius Omuţ

Arbitri VAR: Claudiu Marcu – Viorel Flueran

10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” 8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” 8:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League