Gigi Becali a dezvăluit motivul pentru care Joyskim Dawa a fost schimbat la pauză: „Probabil ţine un Ramadan mai sever!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 18.03.2024, 8:29

Captură Antena Sport

Gigi Becali a dezvăluit motivul pentru care Joyskim Dawa a fost schimbat la pauză. Fundaşul roş-albaştrilor a fost schimbat la pauză cu Baba Alhassan, iar locul său în centrul apărării a fost luat de Lixandru.

Gigi Becali e de părere că din cauza Ramadanului pe care îl ţine, Dawa nu mai are forţă şi de aceea a făcut multe greşeli în partida cu Sepsi. Becali a recunoscut că nu a vrut să rişte deloc şi de aceea l-a înlocuit cu Baba Alhassan.

Dawa făcea greșeală după greșeală, trebuia schimbat. Acum e cu Ramadanul. Probabil nu are putere, forță. Probabil ține un Ramadan mai sever. Nu știu eu. Cum să dai asemenea pase la adversar?

Atunci am zis, poate este stresat pentru greșelile făcute și va face altele. Aveam meciul în mână, 2-1, și am zis hai să-l scoatem. El e jucător bun, de asta l-am păstrat.

Dar dacă el începe să aibă impresia că poate juca pe mijloc, atunci la revedere. El nu are voie să paseze stânga-dreapta. Dacă pasează în față, pasează la adversar”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali a râs de adversare şi a spus de cine se teme cel mai mult în lupta la campionat

Gigi Becali a râs de adversare şi a spus de cine se teme cel mai mult în lupta la campionat. Patronul FCSB-ului a spus cum ar putea arăta clasamentul în play-off. Becali o consideră pe CFR principala contracandidată a FCSB-ului la titlu. Cu toate acestea, el a transmis că nu se mai teme de nimeni.

(n.r: Care este principala adversară la titlu?) Principala adversară la titlu acum, eu cred, nu vreau să jignesc pe nimeni, nici să subestimez. Gândirea mea… Cea mai valoroasă echipă cred că e CFR. După aia, Craiova, Rapid, în ordinea asta.

De CFR nu mă mai tem. M-am bucurat că a câştigat Craiova pentru că CFR e echipă mai solidă, aşa cred eu. Nu voiam egal, voiam să bată Craiova”, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” 9:39 FotoAcum doi ani mergea ca fan, cu tatăl lui, la finala Realului cu Liverpool, acum e erou la Madrid! Destinul uluitor al lui Joselu 9:11 Ce decizie a putut lua fiul plin de bani al lui Leonard Doroftei, în timp ce tatăl său o lua de la zero, printre străini 9:06 Bogdan Lobonţ, susţinut de un rival după ce a fost atacat dur: „Mulţi nu au ajuns cu televizorul unde a jucat el” 8:32 Decizia conducerii „câinilor”, care ar putea declanşa un scandal cu fanii dinamovişti! Ultima oară suporterii au protestat dur! 8:29 Verdictul specialistului după analiza fazei care a aruncat în aer finalul meciului Real Madrid – Bayern Munchen 7:56 Ce i-a putut spune arbitrul asistent lui Matthijs de Ligt după greşeala uriaşă care a decis dubla Real Madrid – Bayern Munchen 7:48 Carlo Ancelotti nu s-a mai abţinut şi le-a răspuns nemţilor, care au protestat vehement: „Ei se plâng de asta?” 7:28 Thomas Tuchel a tunat după ce Bayern a egalat în prelungiri, iar golul a fost anulat: „Dezastru total! Au încălcat regulamentul” 0:23 Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024! Ultim act de vis pe legendarul Wembley Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției