Iasmin Latovlevici, desființat în direct la TV: „E gafeurul campionatului! Am pierdut 3-4 meciuri pe greșelile lui!”

De Cosmin Cioboată
Publicat: 6.11.2022, 13:39

Iasmin Latovlevici, schimbat de Marius Croitoru în minutul 30

Iasmin Latovlevici, OUT de la FC Argeş

Iasmin Latovlevici, înlocuit în minutul 30 al meciului FC Argeș - Sepsi / Captură Orangesport

Iasmin Latovlevici a fost desființat în direct la TV de unul dintre oficialii clubului său, FC Argeș. Daniel Stanciu, directorul executiv al piteștenilor, a avut un discurs extrem de acid la adresa fundașului de 36 de ani, după greșeala comisă ieri, în meciul FC Argeș – Sepsi 0-5.

Trupa din Trivale a fost demolată de Sepsi, în etapa a 17-a din Liga 1, iar Iasmin Latovlevici a fost personaj negativ la primul gol marcat de covăsneni.

Iasmin Latovlevici, desființat în direct la TV: „E gafeurul campionatului!”

Fostul stoper de la FCSB a comis penalty în prima repriză, iar Sepsi a deschis scorul. Marius Croitoru l-a schimbat la 3 minute după faza respectivă, provocându-i o adevărată umilință.

Daniel Stanciu s-a dezlănțuit la adresa lui Iasmin Latovlevici. Oficialul lui FC Argeș spune că „veteranul” din defensiva piteștenilor și-a „îngropat” echipa de 3-4 ori în actualul sezon.

„Când ai un jucător aproape de retragere… Ori simți că nu mai poți, ori nu poți să continui să joci făcând astfel de greșeli. E gafeurul campionatului! În momentul ăsta, uitați-vă la toate meciurile în care a jucat Latovlevici, am pierdut cel puțin 3-4 jocuri pe greșelile lui!

Nu greșeli de poziționare, că a fost driblat, nu! Pase direct la adversar. Aștepți altceva de la el, toți spectatorii au cerut expres acest lucru: ‘Domnule, lăsați-ne cu astfel de jucători!’”, a spus Daniel Stanciu, pentru Digisport.

Mihai Stoica l-a criticat pe Iasmin Latovlevici, după FC Argeș – Sepsi 0-5

Și Mihai Stoica l-a criticat pe Iasmin Latovlevici după meciul FC Argeș – Sepsi 0-5, din etapa a 17-a din Liga 1.

MM Stoica l-a arătat cu degetul pe fostul jucător de la FCSB, care a greșit la primul gol al oaspeților, când a făcut un penalty.

„A fost mult mai mare gafa lui Latovlevici făcută cu Craiova 1948. Aici şi Păun a fost inteligent. Nu poţi să rişti să te duci în alunecare acolo. Nu se discută, e penalty. Păun a realizat că nu va atinge mingea şi a băgat piciorul.

Ştiţi cum e. Eu ţin la Lato. L-am avut şi ca jucător. Am momente preţioase petrecute cu el, dar dă impresia uneori şi în teren şi în interviuri, că e prea dezinvolt, prea nonşalant. Cumva e un decar pus să joace fundaş stânga. Se simte decar. Nu trebuie să te simţi decar când eşti apărător. Degajează mingea. Nu face altceva„, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Iasmin Latovlevici, schimbat de Marius Croitoru în minutul 30 după ce a comis penalty

Iasmin Latovlevici a fost schimbat de Marius Croitoru în minutul 30 al meciului FC Argeș – Sepsi, după ce a comis penalty. Fundașul de 36 de ani al formației piteștene l-a faultat în careu pe Nicolae Păun, în minutul 27, iar Istvan Kovacs a dictat penalty.

Cosmin Matei a transformat lovitura de la 11 metri, cu un șut plasat, la care Cătălin Straton n-a putut să intervină.

Extrem de furios pentru greșeala experimentatului său fundaș, Marius Croitoru l-a înlocuit pe Iasmin Latovlevici la 3 minute după ce Sepsi a deschis scorul în Trivale. Latovlevici se pregătea să execute un out de la margine, când Croitoru a hotărât să-l schimbe cu Crețu.

Croitoru a fost surprins de camerele TV în timp ce gesticula supărat după gafa comisă de fostul jucător al FCSB-ului. Latovlevici a părăsit terenul extrem de afectat, însă fără să intre în conflict cu antrenorul său.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

12:11

FotoGestul superb al tricolorilor după ce au fost eliminaţi de la EURO! Jucătorii lui Edi Iordănescu au avut şi un mesaj pentru gazde

11:27

Duel românesc în primul tur al WTT Star Contender Bangkok 2024, live în AntenaPLAY. Bernadette Szocs, direct în turul 2

10:56

Noutăţile din sport ale lunii iulie, în AntenaPLAY

10:47

Lovitura primită de Brazilia, înaintea sfertului de finală cu Uruguay, de la Copa America

10:40

Presa maghiară a făcut praf naţionala lui Edi Iordănescu, după România – Olanda 0-3: „Teribil de slabi”

10:25

Florin Niţă împlineşte astăzi 37 de ani! Mesajul emoţionant pe care i l-a transmis soţia lui, Laura

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024s 2 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 3 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbăs 4 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024s 5 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 6 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic”s

Calendarul fazelor lunii în iulie 2024. Când e Luna Nouă și pe ce dată pică Luna Plină

Zodii care au parte de abundență în ziua de 3 iulie 2024. Nativii care au parte de câștiguri financiare