Lovitură dură pentru Gigi Becali! Unul dintre starurile sale nu va putea juca în derby-ul cu Farul!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 28.01.2024, 21:50

Jucătorii FCSB-ului, în timpul unui meci/ Profimedia Images

Lovitură dură pentru Gigi Becali! Unul dintre starurile sale, Darius Olaru, nu va juca în meciul cu Farul. Jucătorul cotat de transfermarkt.com la 6.5 milioane de euro va fi suspendat.

Olaru a văzut cartonaşul galben în minutul 71 al meciului cu Universitatea Craiova, la scorul de 2-0 pentru FCSB. Este cel de al patrulea cartonaş galben al lui Olaru în acest sezon, aşa că mijlocaşul va lipsi etapa viitoare de pe teren.

Derby-ul FCSB – Farul Constanţa se va disputa luni, 5 februarie, de la ora 20:00. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Darius Olaru a deschis scorul din penalty în meciul cu Universitatea Craiova, în prelungirile primei reprize. Florinel Coman avea să ducă scorul la 2-0 pentru FCSB în minutul 50, după o acţiune pe cont propriu.

FCSB este foarte aproape să se distanţeze la 11 puncte de Rapid, care a câştigat ieri cu Dinamo, în deplasare. CFR Cluj va juca luni, de la ora 20:00. Va fi debutul lui Adrian Mutu pe banca ardelenilor. Cu o victorie, CFR va egala la puncte Rapidul.

Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după ce Florinel Coman a marcat în Universitatea Craiova – FCSB

Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după ce Florinel Coman a marcat în Universitatea Craiova – FCSB. Coman a marcat al 10-lea gol din acest sezon al Ligii 1, după ce s-a distrat cu toată apărarea Universităţii Craiova.

Florinel Coman a marcat al doilea gol al celor de la FCSB din derby-ul cu Universitatea Craiova, la capătul unui contraatac perfect. Alexandru Băluţă, cel mai înjurat jucător de pe Ion Oblemenco, a dat pasa decisivă.

Imediat după ce Florinel Coman a marcat, Elias Charalambous a fost surprins de camarele TV în timp ce săruta o iconiţă. De altfel, şi Florinel Coman şi-a făcut o cruce după ce s-a bucurat în faţa fanilor.

Verdictul specialistului la faza la care FCSB a primit penalty cu Universitatea Craiova

Verdictul specialistului la faza la care FCSB a primit penalty cu Universitatea Craiova. Marius Avram a dat verdictul la faza la care Marcel Bîrsan a acordat penalty. Marius Avram e de părere că a fost decizia corectă a fost cea de a acorda penalty pentru cei de la FCSB. Darius Olaru a transformat lovitura de pedeapsă şi a ajuns la 14 goluri marcate în acest sezon.

Vorbim despre jucarea mingii cu mâna. Atinge în mod deliberat mingea cu mâna, prin mişcarea către mingea. Prin acea mişcare de sus în joc loveşte mingea cu braţul. Aici se referă la faptul că mâna loveşte mingea. El coboară braţul şi loveşte mingea. La aceasta se referă în mod deliberat. Este suficinent pentru arbitru să vadă mişcarea de sus în jos. Decizia corectă este cea luată de arbitru şi anume, lovitură de la 11 metri”, a pus Marius Avram la digisport.ro.

Decizie grea pentru Marcel Bîrsan în prelungirile primei reprize ale derby-ului Universitatea Craiova – FCSB! Zajkov a atins mingea cu mâna în careu, iar Bîrsan a mers să vadă faza pe ecran, după consultarea cu arbitrii din camera VAR.

După ce a urmărit faza pe ecranul de lângă gazon, Marcel Bîrsan a arătat punctul cu var. Darius Olaru a transformat fără probleme penalty-ul, iar „roş-albaştrii” au intrat la cabine în avantaj. Marcel Bîrsan a avut nevoie de mai multe minute până să ia decizia şi să arate punctul cu var.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani 17:50 „Prea bătrân!” Alex Chipciu a ratat transferul şi au apărut dezvăluiri din interior. Ce s-a întâmplat cu adevărat 17:37 „Își arată din nou caracterul murdar!” Suporterii FCSB-ului, atac total după ce Rapid le-a oferit doar 400 de bilete la derby! 17:30 „Durerea a revenit!” Simona Halep, anunţ despre viitorul ei după ce a fost nevoită să se retragă de la Trophee Clarins 17:24 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 mai 17:09 FotoJurnalista care s-a iubit cu Ion Ţiriac, apariţie răvăşitoare pe plajă: „Superbă”. Este cu 31 de ani mai tânără decât miliardarul 16:53 Gicu Grozav a semnat prelungirea contractului cu Petrolul! Laszlo Balint a făcut anunțul: „Lucrurile sunt rezolvate” 16:36 „E cert!” Radu Drăgușin, anunțat titular în Sheffield – Tottenham! L-a dat pe spate pe Postecoglou la meciul cu Manchester City 16:30 Salariul pe care îl cere Dennis Man pentru a semna! Se poate îmbogăţi imediat după ce a promovat în Serie A cu Parma 15:49 Germania a anunţat lotul preliminar pentru EURO 2024! Surprize uriaşe! Numele mari care nu au fost convocate de Nagelsmann Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu