Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul! Gol de cascadorii râsului primit de portarul constănţenilor

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 5.09.2022, 23:21

Mihai Aioani, gafă colosală

Captură Orange Sport

Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul. În minutul 71, portarul celor de la Farul a făcut o gafă colosală la o lovitură liberă bătută de Dan Nistor.

În minutul 71, Universitatea Craiova a preluat conducerea în faţa celor de la Farul. Mai întâi, Mihai Popescu a fost ezitant şi a fost nevoit să îl faulteze pe Andrei Ivan.

Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul

Lovitura liberă a fost executată de Dan Nistor. Acesta a centrat în faţa porţii, acolo unde Aioani a încercat să boxeze mingea cu o singură mână. Portarul celor de la Farul a dat mai mult pe lângă minge, iar Universitatea Craiova a preluat pentru prima dată conducerea în meci.

Gabriel Torje, două goluri de senzaţie

Cotat la 350.000 de euro, Gabi Torje a spart gheaţa la Severin. A marcat primele două goluri din acest sezon. Ambele reuşite au fost spectaculoase!

Prima reuşită a lui Gabi Torje a venit în minutul 33, la scorul de 1-1. Fostul dinamovist a scăpat singur cu David Lazar şi l-a lobat pe portarul oltenilor. Al doilea gol a venit după doar 8 minute. Torje a marcat un gol superb din afara careului, la care David Lazar nu a avut nicio replică.

Gabi Torje, „pariul” lui Gică Hagi

Gabi Torje a dezvăluit că „Regele” a fost primul care l-a sunat după ce a retrogradat cu Dinamo. Hagi a fost cel care l-a promovat în Liga 1 pe Torje, în sezonul 2005/2006, la Poli Timișoara.

Torje își dorește să încheie sezonul viitor cât mai sus în Liga 1, alături de Farul. Ex-dinamovistul nu exclude nici o convocare la echipa națională, dacă evoluțiile sale vor fi consistente:

„Gică Hagi m-a promovat in Liga 1, la 16 ani. A avut încredere în mine, a fost cel care m-a sunat primul. N-am ezitat să vin aici nicio secundă. Dânsul a avut mereu încredere în mine. Am venit aici să îl ajut cât de mult pot, și dânsul mă va ajuta pe mine în cariera mea pentru ca încă mai am de jucat fotbal.

(N.r. – despre retrogradarea lui Dinamo) E clar că e o dezamăgire pentru noi ca și jucători, însă problemele mai mari sunt altele în viață.

Obiectivele sunt mari aici. E clar că ne dorim să fim în playoff și să fim mai sus decât anul trecut. Faptul că am fost contactat de cei de la Farul și de Gică mi-a dat încredere și trebuie să demonstrez că sunt un jucător valoros. E clar că orice jucător care e în activitate se gândeste la națională”, a spus Gabi Torje, la conferința oficială a Farului.

18:02 FotoRaluca Zenga arată răvăşitor la 42 de ani. Imagini provocatoare cu fosta soţie a lui Walter Zenga 17:56 „I-ar fi făcut rău! Nu a gândit ca un părinte!” Adevăratul motiv pentru care Gică Hagi nu l-a transferat pe Ianis la Farul 17:35 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a obținut pole-position-ul, live în AntenaPLAY 17:05 VIDEOSporting – Portimonense LIVE VIDEO în AntenaPLAY (20:00)! Boavista – Gil Vicente se joacă ACUM 17:04 Antrenorul care a fost ofertat de Dan Șucu și Victor Angelescu! Variantă surpriză pentru Rapid: „Am primit semnale” 16:48 Ce se întâmplă cu Florinel Coman, după accidentarea suferită! Elias Charalambous a făcut anunțul: „Nu vrem asta!” 16:44 VIDEOApărare eroică a României în meciul cu Japonia, de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia 1, Grupa A 15:55 VIDEOOvidiu Ionescu a debutat cu o victorie pe tabloul principal la Saudi Smash 2024, exclusiv în AntenaPLAY 15:50 UPDATELeeds – Southampton a fost live, în AntenaPLAY. Leeds a ratat promovarea directă în Premier League! Ipswich a promovat! 15:45 VIDEORomânia – Japonia 4-2 a fost în AntenaPLAY! Victoria ISTORICĂ pentru tricolori la Campionatul Mondial de hochei Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi