Mihai Chirică, primarul Iaşului, atacuri în rafală: „Să vă fie ruşine! Hoţie nesimţită!” Reacţia lui Leo Grozavu

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 12.08.2023, 23:51

Mihai Chirică, primarul Iaşului, atacuri în rafală

Hepta

Mihai Chirică, primarul Iaşului, a lansat atacuri în rafală după Poli Iaşi – Universitatea Craiova 1-4. Edilul a atacat în termeni duri arbitrajul lui Istvan Kovacs.

Poli Iaşi a condus cu 1-0 până în momentul eliminării lui Alin Roman. Acesta a primit al doilea cartonaş galben după un duel cu Baiaram. Mihai Chirică a postat într-un timp extrem de scurt mai multe mesaje.

Update: Leo Grozavu a evitat să comenteze afirmaţiile primarului Mihai Chirică.

Destul de greu de comentat meciul. Până în miinutul 60 am fost o echipă în avantaj. Din minutul 60 nu am existat pe teren. Fotbalul este pentru oameni maturi. Ce s-a întâmplat de acolo e de necomentat.

Nu mă puneți să comentez ce spune primarul Mihai Chirică. Întrebați-l pe dumnealui. Arbitrajul nu e de comentat. Nici nu știu dacă a fost roșu direct. E o fază care poate fi discutată. Oricum era eliminare.

Nu am văzut foarte clar, dar cred că a fost al doilea cartonaș galben. Am încredere în Istvan Kovacs. Nu e de comentat. Am avut 60 de minute meciul în mână. Acel gol ne-a destabilizat. Dar nu poți să iei patru goluri în 30 de minute.

Facem analize video și facem aceleași greșeli. Cred că am adus destui jucători, va trebui să strângem rândurile.

Phelipe a venit din Brazilia, eu nu știu să fi ajuns la Botoșani. Am plătit patru bilete de avion ca să-l aducem. Dacă-l convingeau, se ducea la Botoșani. Eu știu ce spunem noi. Noi l-am adus din Brazilia. Cum poți să aduci un jucător la altă echipă?”, a spus Leo Grozav la digisport.ro.

„Copii de 7 și 8 ani strigă “ Hoțule, hoțule !” Bănui că veniseră să vadă o competiție sportivă, nu o jecmăneală la drumul mare! Îmi este rușine pentru trauma prin care trec acești copii.
Dacă acesta este fotbalul de liga 1 in România, dacă asta organizează această ligă și dacă credeți ca eu mai stau cu voi la masă , vă înșelați!

Chiar nu merita sa faci fotbal in Liga 1. Este o pierdere de timp și resurse. Rușine! De astăzi nu mai vorbesc de Liga 1 , aștept ziua in care hoția nesimțita va lăsa sportul din România sa performeze. Pâna atunci mă voi ocupa de sportul pentru copii! Din nou , să va fie rușine celor care vă ocupați de Liga profesionistă din România„, a transmis Mihai Chirică pe reţelele de socializare.

Craiovenii au avut o ocazie de a deschide scorul în minutul 4, la o cursă a lui Andrei Ivan care a pasat în careu pentru Markovic, aflat în poziţie centrală, însă acesta a pus latul şi a trimis pe lângă poartă. Apoi meciul s-a jucat pe contre, cu faze de poartă pentru embele echipe. Scorul a fost deschis în minutul 44 de gazde, prin Alin Roman, din lovitură liberă uşor deviată.

Partea secundă a adus un pressing al oltenilor şi un cartonaş roşu pentru căpitanul ieşenilor, Alin Roman, care a primit al doilea galben în minutul 58. Craiova a profitat şi Markovic a egalat în minutul 65, cu o lovitură de cap. Oaspeţii au marcat şi golul al doilea, în minutul 78. Pasă lungă a lui Mitriţă pentru Andrei Ivan, care l-a depăşit pe Florin Ilie şi l-a învins pe Ailenei cu un şut la colţul lung. Acelaşi Alexandru Mitriţă a marcat şi golul de 3-1, în minutul 90, iar Roguljic a făcut 4-1 în minutul 90+4, aducând o victorie clară Craiovei, care îi plasează pe elevii lui Reghecampf pe poziţia a doua în clasament, cu 11 puncte.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

14:33 UPDATEFCSB – CFR LIVE TEXT, 20:00. Campioana primește trofeul în fața lui Dan Petrescu! „Erupe” Arena Națională! Derby-ul, sold-out! 14:15 „Ghencea e mică” Gheorghe Mustață, ironie la adresa CSA Steaua în ziua în care FCSB primește titlul! 14:00 LIVE VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps e ACUM în AntenaPLAY! 13:41 FotoCesc Fabregas, acţionar şi antrenor secund la Como, discurs de senzaţie după promovarea în Serie A! Jucătorii au „explodat”! 13:21 George Pușcaș, făcut praf de italieni după Bari – Brescia 2-0! Echipa românului a ajuns la barajul pentru menținerea în Serie B 13:01 Norvegia – Cehia și SUA – Germania (21:20), LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Dueluri spectaculoase la Campionatul Mondial de hochei 12:45 Reacţia presei spaniole după ce Ianis Hagi a dat o pasă decisivă în Alaves – Girona 2-2! Fiul „Regelui” nu a scăpat de critici! 12:25 „Petardă!” Un cunoscut antrenor român, atac total la adresa jucătorilor de la FCSB! A venit și cu un sfat pentru Florinel Coman 12:14 Tatăl lui Kylian Mbappe l-a sunat pe Florentino Perez: „Aşteptăm cu nerăbdare” 12:08 Cornel Dinu a dat verdictul în privinţa antrenorului Bogdan Lobonţ! Mesaj direct despre tehnicianul de la Rapid Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire