Nicolo Napoli, atac la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova: „A dat roşu la Bauza, nu a fost ok! Nu a făcut nimic”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 1.06.2023, 23:49
Actualizat: 3.06.2023, 19:57

Nicolo Napoli, discurs după CFR Cluj - FC U Craiova 1-0

Nicolo Napoli / Facebook FC U Craiova 1948

Nicolo Napoli a avut un atac dur la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova. Antrenorul italian a spus că Istvan Kovacs a avut o prestaţie modestă şi că i-a acordat degeaba cartonaşul roşu lui Bauza.

Nicolo Napoli a mai spus că nu a vrut să scoată echipa de pe teren în finalul partidei. Pentru Nicolo Napoli, acesta a fost ultimul meci pe banca celor de la FC U Craiova.

Nicolo Napoli, atac la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova

„Băieţii sunt supăraţi. S-a văzut în teren. Arbitrul nu a făcut un meci foarte bun. A dat un roşu la Bauza, nu a fost ok. Nu a făcut nimic, i-a dat roşu. Apoi la Huguebert i-a dat roşu direct. A fost meciul la Craiova, îi felicit pe băieţi că au dat totul.

Eu sunt un om liniştit, nu vreau război. Îi felicit pe fani, îl felicit pe patron că ne-a dus până aici. Acesta este fotbalul. Eu cred că domnul Mititelu ştie ce să facă pentru a creşte echipa. Eu cred că se pot face lucruri bune. Eu nu am fost de acord să scot echipa de pe teren, a fost acea fază cu Săceanu„, a spus Nicolo Napoli la digisport.ro.

Vlad Achim, atac frontal la Istvan Kovacs

Vlad Achim, atac frontal la Istvan Kovacs. Acesta a spus că arbitrajul lui Istvan Kovacs a fost un adevărat „măcel” pentru că trebuia ca echipa sa să fie oprită. Şi George Ganea a avut un discurs dur pentru la adresa arbitrajului lui Istvan Kovacs.

A început cum ne aşteptam, faulturi încontinuu pentru ei. Cornere nu voia să dea decât când dădeau ei mingea în cornere. Când a văzut că nu poate să ne oprească, a dat drumul la artileria grea. Roşu, faulturi. Totul numai pe invers cu scopul ştiu doar de dânsul. Pe Ganea l-a oprit când scăpa spre gol.

Bineînţeles, nu îl uităm nici pe domnul Chivulete. În seara asta a fost măcel, nu am avut nicio şansă. Atâtea faulturi aiurea acordate. A încercat cu chestii mici, şi când a văzut că nu se poate a trecut la lucruri mari. Era destul de târziu şi trebuia să ne oprească prin orice fel”, a spus Vlad Achim.

CFR Cluj a obţinut, cu emoţii, calificarea în turul 2 preliminar al Conference League. Jucătorii lui Dan Petrescu nu au reuşit să înscrie în cele 90 de minute. Au şi jucat în superioritate numerică după cartonaşul roşu primit de starul lui Mititelu, Juan Bauza (68). În prima repriză de prelungiri, fundaşul Denis Kolinger a deschis scorul din centrarea perfectă a lui Petrila (97).

Până la final a fost eliminat şi Huyghebaert, belgianul care abia intrase pe teren. Au continuat să fie incidente pe teren. CFR Cluj a reuşit în cele din urmă să se impună cu 1-0 şi să obţină calificarea în Conference League.

22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile