„Suntem penibili!” Denis Ciobotariu şi-a făcut praf coechipierii după CFR Cluj – Sepsi 3-3: „Totul e degeaba”

Publicat: 25.10.2024, 23:19

Suntem penibili! Denis Ciobotariu şi-a făcut praf coechipierii după CFR Cluj - Sepsi 3-3: Totul e degeaba

"Suntem penibili!" Denis Ciobotariu şi-a făcut praf coechipierii după CFR Cluj - Sepsi 3-3: "Totul e degeaba"

Denis Ciobotariu / Profimedia

Denis Ciobotariu şi-a făcut praf coechipierii după CFR Cluj – Sepsi 3-3. Partida din Gruia a avut parte de un final nebun, după ce covăsnenii aveau un avans de două goluri în minutul 83, graţie golului marcat de Florin Ştefan.

Cu toate acestea, Postolachi, atacantul care l-a înlocuit pe suspendatul Louis Munteanu, a reuşit dubla în minutele 86 şi 90+3, obţinând un punct nesperat pentru echipa lui Dan Petrescu.

Denis Ciobotariu, fost jucător la CFR Cluj şi marcatorul golului de 2-1, din minutul 55, a avut un discurs dur. Fundaşul de 26 de ani s-a plâns de atitudinea pe care jucătorii lui Sepsi au avut-o în ultimele minute ale partidei, în condiţiile în care covăsnenii aveau un avantaj de două goluri:

„Ne-am bătut singuri. Golurile lor au fost greşelile noastre. Nu a fost ceva creat de ei. Chiar nu ştiu ce să vă zic, vă jur. Nu vreau să vorbesc prostii, să dau în cineva.

Suntem penibili. Chiar nu se poate aşa ceva. Ai dat cu piciorul la tot ce ai făcut bun. Sunt cu piciorul plin de sânge, ochiul vânăt. Totul e degeaba. Atitudinea din ultimele 5 minute e groaznică.

Am fost bine şi după nu ştiu ce s-a întâmplat. Am jucat toate meciurile şi după… în tribună.

Pare că am depăşit momentul critic. Până la urmă este un rezultat pozitiv cu o echipă foarte bună, dar este de neiertat să iei două goluri în câteva minute. Atitudinea s-a văzut. Atacanţii lor îşi dădeau viaţa şi noi păream că îi aşteptam să ne egaleze.

Eu nu simt un complex, mi se par nişte meciuri normale. Din contră, dacă marchezi 3 goluri cu CFR, trebuie să ai mai mult curaj. Trebuie să îţi dea mai multă încredere”, a declarat Denis Ciobotariu, la digisport.ro.

CFR Cluj – Sepsi 3-3

CFR Cluj – Sepsi 3-3, duelul din etapa a 14-a din Liga 1, a fost în format live text, pe AS.ro. Covăsnenii au condus cu 3-1, însă clujenii au întors spectaculos scorul şi au obţinut un punct.

Echipa lui Dan Petrescu a ratat şansa de a urca pe locul secund din Liga 1. Clujenii au 20 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova are cu un punct în plus. Virgiliu Postolachi a fost „eroul” lui Dan Petrescu şi a reuşit „dubla” în meciul cu Sepsi. Atacantul a marcat golul egalizator în prelungiri.

• Marele Premiu al Mexicului este în AntenaPLAY, în perioada 25-27 octombrie
  • PAOK - Heraklion, meci din etapa a 9-a din Grecia, e live în AntenaPLAY, duminică, 27 octombrie, de la ora 21:00
  • Cine se va impune în El Clasico?

22:32

LIVE TEXTReal Madrid – Barcelona 1-0. Kylian Mbappe, gol în primul El Clasico! Meci „nebun” pe Santiago Bernabeu

22:21

VIDEOPanserraikos – AEK 1-0! O nouă surpriză în Grecia! Programul complet al etapei

22:20

Florentin Petre a oferit imaginea serii în Hermannstadt – Dinamo 0-2! A început să plângă, când galeria sărbătorea victoria

22:15

Marius Măldărăşanu a vorbit despre demisie, după Hermannstadt – Dinamo 0-2: „Nu mai contează că mă susțin jucătorii sau nu”

21:48

Zeljko Kopic, prima reacție după eliminarea din Hermannstadt – Dinamo 0-2: „Nu am vorbit urât!”

21:27

Ianis Stoica nu s-a ferit de cuvinte după Hermannstadt – Dinamo 0-2! Mesaj uluitor: „Nu suntem bărbați!”

1 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Statelor Unite! Cursa e la 21:45, în direct pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAYs 2 VideoMotivul din spatele crizei de nervi a lui Răzvan Lucescu! Patronul lui AEK l-a distrus pe român: „Provocator! Îşi arată educaţia”s 3 Adrian Mutu, ofertă surpriză din Liga 1! Suma cerută de „Briliant” la semnăturăs 4 FotoCum a fost surprins Mircea Lucescu, la câteva secunde după golul din foarfecă marcat de Daniel Bîrligeas 5 Gigi Becali a anunţat care e super-jucătorul care poate ajunge la FCSB: „Dau 1.5 milioane de euro pe el. E fotbalist”s 6 FotoDenis Drăguş, anunţ ferm înainte de Dinamo – FCSB: „Ei sper să câştige!”. Ce a spus când a fost pus să aleagă „adevărata Steaua”s