Variantă surpriză de înlocuire a lui Toni Petrea la U Cluj! Un fost antrenor de la Dinamo Zagreb poate pregăti „şepcile roşii”

Variantă surpriză de înlocuire a lui Toni Petrea la U Cluj

Zeljko Kopic, fost antrenor Dinamo Zagreb / Profimedia

Variantă surpriză de înlocuire a lui Toni Petrea la U Cluj! Actualul antrenor al „şepcilor roşii” este pe picior de plecare, iar conducerea clujenilor îi caută deja înlocuitor.

Pe lângă variantele autohtone, precum Marius Şumudică, Eugen Neagoe şi Ioan Ovidiu Sabău, pe listă a apărut şi un nume surpriză: Zeljko Kopic.

Potrivit gsp.ro, Zeljko Kopic este dorit de conducerea celor de la U Cluj în locul lui Toni Petrea. În vârstă de 45 de ani, antrenorul croat le-a mai pregătit până acum, printre altele, pe Hajduk Split, Dinamo Zagreb, Pafos şi Botev Plovdiv.

Ultima oară, el a pregătit formaţia din Bulgaria, în perioada august – decembrie 2022. El a pregătit-o pe Botev Plovdiv timp de 15 meciuri, fiind fără angajament de la finalul anului trecut.

Fără trofee în palmares, Kopic a stat cel mai mult pe banca celor de la Slaven Belupo. În perioada iunie 2015 – octombrie 2017, el a condus de la margine 96 de meciuri ale formaţiei din Croaţia.

Toni Petrea pleacă de la U Cluj!

Toni Petrea pleacă de la U Cluj! Formaţia ardeleană se află pe locul 10 în Liga 1, cu 6 puncte din 5 meciuri, iar rezilierea contractului ar fi doar o formalitate, potrivit gsp.ro.

Având în vedere că Marius Şumudică i-a refuzat pe clujeni, aceştia l-ar putea înlocui pe Petrea cu Ioan Ovidiu Sabău, Eugen Neagoe sau cu un antrenor din străinătate.

Sursa citată notează că Marius Şumudică ar fi cerut la negocieri 38.000 de euro pe lună pentru el şi staff-ul său.

Totodată, pentru a o prelua pe U Cluj, Şumudică a insistat pentru câteva transferuri care nu au fost realizate.

Solicitările lui Şumudică nu au putut fi onorate de către echipa clujeană, chiar dacă aceasta are stabilitate financiară.

Oțelul – U Cluj 1-1. Nistor a restabilit egalitatea de la 11 metri. Gălăţenii rămân fără victorie în Liga 1

Gălăţenii au încercat poarta lui Gorcea încă din startul partidei şi Bodişteanu a şutat puţin peste bara transversală în minutul 15. Clujenii au replicat prin şutul peste poartă al lui Daniel Popa, din minutul 37, iar în minutul 43 arbitrul Horia Mladinovici a consultat VAR-ul şi a anulat un gol frumos al gazdelor, înscris de Jardan, motivând că a fost fault la un contact între Jardan şi Ovidiu Bic.

Oţelul a reuşit să deschidă scorul în minutul 59, când nou intratul Răzvan Tănasă i-a pasat în careu lui Alexandru Pop şi acesta a înscris cu un şut plasat.

Răzvan Tănasă a trecut de două ori pe lângă gol, în minutele 82 şi 83, iar oaspeţii au primit penalti în minutul 87, la un fault comis în careu de portarul Relu Stoian, asupra lui Tescan. A executat Dan Nistor şi a egalat în minutul 90+1.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

22:00 Doncaster – Crewe, acum LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Duel pentru finala play-off-ului de promovare în League One 21:55 Modul emoţionant prin care Ligue 1 şi-a luat rămas-bun de la Kylian Mbappe! Imagine fabuloasă cu starul care se desparte de PSG 21:44 Kylian Mbappe se poate despărți cu un trofeu de PSG! Finala Cupei Franței e LIVE în AntenaPLAY, pe 25 mai 21:15 BREAKING NEWSKylian Mbappe și-a luat adio de la PSG! Mesajul transmis de superstarul francez! Cale liberă spre Real Madrid 21:10 Kriszta Incze și Cătălina Axente s-au calificat la Jocurile Olimpice! Team Romania a ajuns la 85 de sportivi 20:32 Mesajul lui Florinel Coman pentru fanii FCSB-ului, înainte de sărbătoarea de titlu. Detalii importante pentru suporteri 20:15 Mircea Rednic l-a auzit pe Răzvan Zăvăleanu şi s-a descătuşat chiar înainte de Dinamo – UTA: „Eu nu merit banii?” 20:13 VideoÎncăierare generală la Slovacia – Germania! Scene incredibile cu procedee de wresling la Campionatul Mondial de hochei 19:38 Rică Răducanu a împlinit 78 de ani şi l-a „distrus” pe Cristiano Bergodi: „Ne-ai luat banii, de ce nu ai stat în Italia?” 19:17 Edi Iordănescu a primit o ofertă colosală, de 5.000.000 de euro, din Arabia Saudită! Răspunsul dat de selecționer înainte de EURO Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire