Yassine Bahassa, fericit după FC U Craiova 1948 – FC Voluntari 2-1: „Mă simt bine și iubit aici!”. Ce a spus despre un posibil transfer

Publicat: 20.02.2023, 22:43

Yassine Bahassa fericit FC U Craiova 1948 Voluntari

Yassine Bahassa a marcat 4 goluri în actualul sezon din Liga 1

Yassine Bahassa a marcat 4 goluri în actualul sezon din Liga 1 / Profimedia

Yassine Bahassa s-a arătat fericit după FC U Craiova 1948 – FC Voluntari 2-1. Mijlocașul francez a marcat din nou și a ajutat formația olteană să câștige duelul cu ilfovenii. Bahassa se află într-o formă de vis și spune că se simte bine în Bănie.

Yassine Bahassa și Juan Bauza au fost porecliți „Gemenii golului” de la echipa lui Adrian Mititelu, iar francezului îi surâde asemănarea respectivă. Jucătorul de 30 de ani visează la calificarea în play-off.

Bahassa continuă să facă furori în tricoul lui FC U Craiova 1948. Francezul a ieșit la rampă în minutul 54 al meciului cu FC Voluntari.

Mijlocașul oltenilor a restabilit egalitatea cu un șut din interiorul careului. Vitalie Damașcan reușise să deschidă scorul în prima repriză.

Autogolul lui Adam Nemec, din minutul 61, i-a adus formației pregătite de Nicolo Napoli cele 3 puncte.

Yassine Bahassa își dorește ca FC U Craiova 1948 să câștige ultimele 4 meciuri din sezonul regular și să obțină calificarea în play-off.

Francezul nu se gândește momentan la transfer. Bahassa este concentrat doar pe obiectivul din Bănie.

Yassine Bahassa visează la play-off!

Bahassa a vorbit și despre înfrângerea la „masa verde” suferită de echipa sa în fața lui Sepsi Sf. Gheorghe, după scandările xenofobe ale fanilor olteni.

„Și mie și lui Bauza ne place fotbalul. Ne enervează această decizie (n.r. – înfrângerea „la masa verde” cu Sepsi). În mod normal, echipa gazdă ar avea de suferit.

Sperăm să câștigăm meciurile rămase și să obținem 12 puncte. Nu mă gândesc să plec de la Craiova, mă simt bine aici, mă simt iubit și să bucur că am reușit să întoarcem scorul în această seară”, a spus Yassine Bahassa, după FC U Craiova 1948 – FC Voluntari 2-1, potrivit digisport.ro.

4 goluri și 4 assist-uri a reușit Yassine Bahassa în actualul sezon din Liga 1. 500.000 de euro este cota de piață a francezului, potrivit transfermarkt.com.

FC U Craiova 1948 se află pe locul 7 în Liga 1, la 5 puncte în spatele zonei de play-off. În ultimele 4 etape din sezonul regular, oltenii vor juca cu CS Mioveni (acasă), Chindia Târgoviște (deplasare), FC Botoșani (acasă) și FC Hermannstadt (acasă).

Adam Nemec, autogol incredibil în FC U Craiova 1948 – FC Voluntari!

Adam Nemec și-a dat un autogol incredibil în meciul FC U Craiova 1948 – FC Voluntari! Slovacul și-a învins propriul portar cu un șut imparabil, în repriza a doua a partidei din Bănie. Nemec a rămas fără reacție după ce a realizat ce a făcut.

Seara lui FC Voluntari de pe „Ion Oblemenco” a început excelent. Moldoveanul Vitalie Damașcan a deschis scorul în minutul 24, după o centrare excelentă expediată de Marcelo Lopes.

FC U Craiova 1948 a ieșit mult mai montată de la vestiare și a reușit să întoarcă rezultatul într-un interval de numai 7 minute.

Yassine Bahassa a restabilit egalitatea în minutul 54, cu o reluare cu latul din interiorul careului.

Apoi, în minutul 61, a avut loc o fază rară. Adam Nemec a ieșit la rampă, însă în mod negativ pentru FC Voluntari.

Același Bahassa a centrat din corner, iar Nemec a intervenit în încercarea de a degaja. Din păcate pentru ilfoveni, atacantul slovac s-a poziționat complet greșit și a trimis cu stângul în propria poartă.

Fostul jucător al lui Dinamo a reluat cu interiorul lângă bară, fără speranțe pentru goalkeeper-ul Mihai Popa. Nemec a rămas inert, uitându-se lung spre propria poartă, în timp ce jucătorii lui FC U Craiova 1948 sărbătoreau în careul ilfovenilor.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

9:50 Antrenamentele din Formula 3 de la Imola vor fi în AntenaPLAY (10:55). Programul complet 9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos 8:24 „Ajunge FCSB în Champions League?” Helmut Duckadam, categoric despre şansele echipei lui Gigi Becali 8:15 „Nu înțeleg de ce au fost la Ateneu” Mihai Rotaru, avertisment dur pentru Gigi Becali: „FCSB a devenit dușmanul de casă!” 16
23:33
VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
16
23:29
VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta