Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: „Îţi trebuie calitate pentru a marca”

De Alex Masgras
Publicat: 28.07.2024, 8:36

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: Îţi trebuie calitate pentru a marca

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: "Îţi trebuie calitate pentru a marca"

Zeljko Kopic, în timpul unui meci / Hepta

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi. Formaţia din Ştefan cel Mare a obţinut un punct la Sf. Gheorghe, în etapa cu numărul trei din Liga 1.

Ştefan a deschis scorul încă din minutul 29 pentru gazde, în timp ce punctul a fost obţinut de către echipa lui Kopic în minutul 74, graţie reuşite lui Neagu, cel care a marcat la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

Zeljko Kopic a dezvăluit că le-a zis jucătorilor săi la pauză să joace mai tare împotriva unui adversar precum Sepsi. De asemenea, antrenorul croat al „câinilor” a declarat că Dinamo va mai face transferuri pe toate compartimentele, dorind să crească în interiorul lotuli concurenţa:

„E greu de jucat aici. În prima repriză au jucat cu mare intensitate. Nu ne-am putut face jocul, ei erau foarte tari în dueluri. La pauză le-am spus să joace mai tare, să atace spațiile.

Lucrăm mult la organizarea ofensivă, dar îți trebuie calitate pentru a marca. Vor mai veni jucători. Vrem pe toate compartimentele. Cu cât e concurența mai mare, cu atât rezultatele sunt mai bune”, la digisport.ro.

Kopic a avut şi cuvinte de laudă pentru Neagu, marcatorul „câinilor” de la Sf. Gheorghe:

„Sunt foarte fericit pentru Neagu Petru, că a reușit să marcheze. A arătat că are calitate și ne-a adus un punct important. Avem așteptări, toți din club vor să o facă pe Dinamo mai bună”, a mai spus Kopic.

Jucătorii lui Dinamo visează la convocări la națională după remiza cu Sepsi

Jucătorii lui Dinamo visează la convocări la națională după remiza cu Sepsi, scor 1-1, din etapa a 3-a a Ligii 1. „Câinii roșii” ai lui Kopic au adunat patru puncte în startul acestui sezon.

Petru Neagu a fost salvatorul lui Dinamo la Sfântu Gheorghe. A marcat la numai două minute după ce a intrat pe teren. Atacantul din Republica Moldova a marcat primul său gol în campionatul României și speră să îi atracă atenția selecționerului.

„Golul de debut este mereu ceva special. Am avut nevoie de minute și de încredere în mine… și golul este important acum pentru mine.

Am intrat, am încercat să mă folosesc de minutele pe care mi le-a acordat antrenorul și asta a ieșit. Avem un colectiv toate bun, e o echipă foarte bună și am încredere în băieți că vom face un sezon foarte bun.

Eu nu mi-am trasat niciun obiectiv, vreau să am cât mai multe minute și de ce nu să ajung la națională„, a declarat Petru Neagu pentru digisport.ro.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

12:22

LIVE TEXTTeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. Bernie Szocs, victorie de senzaţie. David Popovici s-a calificat în semifinale

12:08

David Popovici s-a calificat în semifinale la 200 de metri liber cu cel mai bun timp! Cursă fantastică pentru înotătorul român!

12:00

VIDEOIsack Hadjar a câştigat cursa principală de Formula 2 din Belgia, LIVE în AntenaPLAY

11:30

Bernadette Szocs – Jingyl Zhou 4-1! Românca, victorie fabuloasă în primul meci la simplu de la Jocurile Olimpice!

11:00

Jocurile Olimpice 2024: Campioana olimpică Franţa, eşec usturător la handbal în meciul cu Danemarca!

10:49

Jocurile Olimpice 2024: Spania şi Japonia s-au calificat în sferturile de finală la turneul masculin de fotbal

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 4 FotoO campioană mondială şi europeană la gimnastică, noua cucerire a lui Denis Alibec. Imagini de senzaţie de pe plaja din Santorinis 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!”s 6 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)s

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil