Goluri spectaculoase în Liga Campionilor Asiei, care e exclusiv în AntenaPLAY! Faze uluitoare în etapa a 6-a a competiției

De Alex Ioniță
Publicat: 4.12.2023, 22:59

Goluri spectaculoase în Liga Campionilor Asiei, care e exclusiv în AntenaPLAY

Fază din meciul celor de la Al-Ittihad / Captură AntenaPLAY

Au fost goluri spectaculoase în Liga Campionilor Asiei, competiție care e exclusiv în AntenaPLAY. În cadrul unor meciuri din etapa cu numărul 6 a grupelor, o serie de formații au făcut spectacol total.

Liga Campionilor Asiei a oferit o nouă serie de faze și de goluri uluitoare și în cadrul primelor meciuri din etapa a 6-a. Cea mai importantă competiție de pe continentul asiatic se vede exclusiv în AntenaPLAY.

Goluri spectaculoase în Liga Campionilor Asiei, care e exclusiv în AntenaPLAY. Imaginile sunt, cu adevărat, senzaționale

Meciurile zilei din Liga Campionilor Asiei au oferit o serie de goluri excepționale. Primul a fost marcat în partida dintre Air Force Club și AGMK. În cadrul meciului din Irak, în minutul 62, Mirzhakhon Mirakhmadov a redus din diferență, chiar dacă adversarii au codus cu scorul de 3-0, la pauză.

A doua reușită de excepție a venit în partida dintre Al-Sadd și Nasaf FC. La acest meci, în minutul 6, Mateus Uribe a trimis un șut de la distanță către poarta apărată de Abduvakhid Nematov. Șutul fostului star de la FC Porto a intrat în plasa porții, după ce portarul advers a comis o gafă uluitoare

Un alt gol de senzație a fost marcat în meciul echipei lui Cosmin Olăroiu. Adversarii celor de la Sharjah, Al-Faisaly Amman au înscris în minutul 90 prin Banihani, care a trimis o „torpilă” către poarta formației oaspete. Meciul avea să se încheie cu victoria echipei din Iordania, scor 2-1, chiar dacă formația tehnicianului român a condus cu scorul de 1-0.

Seara golurilor de excepție s-a încheiat odată cu meciul dintre Al-Ittihad și Sepahan. În minutul 14 al acestui duel, Al Amri a înscris, în mod excepțional, dintr-o lovitură liberă, care l-a lăsat cu gura căscată pe portarul formației oaspete, Niazmand. Acesta a primit și o notă deosebit de mică, de 5,4, după prestația din acest meci.

Au fost 18 goluri în meciurile zilei din Liga Campionilor Asiei

Programul meciurilor din grupele Ligii Campionilor Asiei a adus 5 meciuri. Ziua nu a fost una fericită pentru Cosmin Olăroiu, care a părăsit cea mai importantă competiție de pe continentul asiatic.

După aceste rezultate, echipa lui Cosmin Olăroiu a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei, după ce a pierdut cu Al-Faisaly, scor 1-2, după ce a condus cu 1-0. Al-Sharjah a încheiat grupa pe locul al 3-lea. Meciurile zilei au adus totuși un spectacol de senzație. În aceaste partide s-au marcat 18 goluri, un număr incredibil pentru doar 5 partide care s-au văzut exclusiv în AntenaPLAY!

După aceste meciuri, o singură echipă și-a asigurat prezența în optimi. Este vorba despre Nasaf FC, care a remizat cu Al-Sadd, scor 2-2. De asemenea, aceștia au profitat și de eșecul formației lui Cosmin Olăroiu care a pierdut dramatic, în prelungiri, cu Al-Faisaly, scor 1-2, după ce a condus cu 1-0.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

23:02 Sorana Cîrstea, în turul 3 de la Roma! Victorie fără emoţii pentru româncă în meciul cu Brenda Fruhvirtova 22:41 Emmanuel Macron, anunţ despre viitorul lui Kylian Mbappe: „Am pus presiune maximă” 22:11 „România în semifinale la EURO 2024?” Reacţia imediată a lui Mihai Stoichiţă. Meciul de care depinde soarta tricolorilor 21:37 Jaqueline Cristian, revenire de excepţie la Roma! S-a calificat în turul 3 şi va juca contra numărului 3 WTA 21:21 FotoCristi Tănase, lovitură totală primită de la femeia care l-a ţinut la uşă, fără doi dinţi. Nu îşi poate vedea nici propria fiică 21:14 Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! La câţi sportivi a ajuns delegaţia României 20:48 Mihai Stoica a oferit detalii spectaculoase despre petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Aşa interes n-a fost niciodată. Incredibil!” 20:46 Echipa care vrea să fie surpriza la Campionatul Mondial de Hochei are planuri mari: „Suntem ambiţioşi” 20:26 Previziunile lui Gică Hagi, înainte de EURO 2024. „Regele” ia în calcul o surpriză uriaşă: „Să nu fie dezamăgirea turneului!” 19:55 VideoDarius Olaru vrea un film şi cu FCSB, după ce a câştigat titlul: „A fost un an de neuitat” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției