Mesajul lui Cristiano Ronaldo, după eliminarea dramatică din Liga Campionilor Asiei: „Vom găsi o cale”

De Alex Masgras
Publicat: 12.03.2024, 17:36

Mesajul lui Cristiano Ronaldo, după eliminarea dramatică din Liga Campionilor Asiei: "Vom găsi o cale"

Cristiano Ronaldo, în timpul meciului Al Ain - Al Nassr / Profimedia

Mesajul lui Cristiano Ronaldo a apărut la scurt timp după eliminarea dramatică din Liga Campionilor Asiei. Al Nassr a pierdut la loviturile de departajare partida retur cu Al Ain din sferturile de finală, la capătul unui meci nebun. Partida a fost transmisă LIVE în AntenaPLAY.

Echipa lui Cristiano Ronaldo a pierdut la loviturile de departajare calificare, iar starul portughez a fost singurul jucător de la Al Nassr care a înscris de la 11 metri. Tot el a trimis partida la loviturile de departajare, când a înscris, tot din penalty, în minutul 118, pentru a duce scorul la 4-3 (4-4 la general).

După eliminarea din Liga Campionilor Asiei, Cristiano Ronaldo le-a mulţumit fanilor lui Al Nassr pentru susţinere şi le-a promis că jucătorii vicecampioanei din Arabia Saudită vor găsi o cale prin care vor reveni mai puternici:

„Vă mulţumim pentru susţinere. Vom găsi o cale să ne întoarcem şi să revenim mai puternici. Împreună, mereu”, a scris Cristiano Ronaldo, pe contul său de Twitter, după eliminarea din Liga Campionilor Asiei.

Al Nassr, eliminată dramatic din Liga Campionilor Asiei

Al Ain a condus cu 2-0, după dubla lui Rahimi, dar Al Nassr a reuşit să reducă din diferenţă în prelungirile primei reprize, prin Ghareeb. În debutul reprizei secunde, Eisa a trimis în propria poartă, iar Al Nassr a restabilit egalitatea. În minutul 72, Alex Tellex a marcat după o lovitură liberă executată perfect de Otavio.

Partida a ajuns în prelungiri, acolo unde Al Nassr a avut emoţii uriaşe. Echipa lui Ronaldo şi Mane a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Ayman Yahya, după o intervenţie horror asupra unui adversar. În minutul 103, Al Shamsi a profitat de gafa monumentală a portarului Raghed Al Najjar şi a dus scorul la 3-3, scor la care Al Ain era calificată.

Chiar dacă nu a avut o prestaţie grozavă, Cristiano Ronaldo a ieşit la rampă atunci când echipa sa avea nevoie de el. Portughezul a marcat în minutul 118 dintr-un penalty obţinut tot de el şi a trimis soarta calificării la loviturile de departajare. Acolo, singurul jucător care a marcat de la Al Nassr a fost Cristiano Ronaldo. Starurile Telles, Otavio şi Brozovic au ratat, iar Al Ain merge mai departe în sferturiile Ligii Campionilor Asiei.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” 9:39 FotoAcum doi ani mergea ca fan, cu tatăl lui, la finala Realului cu Liverpool, acum e erou la Madrid! Destinul uluitor al lui Joselu 9:11 Ce decizie a putut lua fiul plin de bani al lui Leonard Doroftei, în timp ce tatăl său o lua de la zero, printre străini 9:06 Bogdan Lobonţ, susţinut de un rival după ce a fost atacat dur: „Mulţi nu au ajuns cu televizorul unde a jucat el” 8:32 Decizia conducerii „câinilor”, care ar putea declanşa un scandal cu fanii dinamovişti! Ultima oară suporterii au protestat dur! 8:29 Verdictul specialistului după analiza fazei care a aruncat în aer finalul meciului Real Madrid – Bayern Munchen 7:56 Ce i-a putut spune arbitrul asistent lui Matthijs de Ligt după greşeala uriaşă care a decis dubla Real Madrid – Bayern Munchen 7:48 Carlo Ancelotti nu s-a mai abţinut şi le-a răspuns nemţilor, care au protestat vehement: „Ei se plâng de asta?” 7:28 Thomas Tuchel a tunat după ce Bayern a egalat în prelungiri, iar golul a fost anulat: „Dezastru total! Au încălcat regulamentul” 0:23 Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024! Ultim act de vis pe legendarul Wembley Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției