Alan Shearer, uluit după gafele lui Courtois şi Alisson: „Dumnezeule! Sunt pur şi simplu incredibile”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.02.2023, 23:36

Alan Shearer, uluit de gafele lui Courtois şi Alisson

Alan Shearer a fost uluit după gafele lui Courtois şi Alisson, din prima repriză a partidei de pe Anfield. Fostul mare internaţional englez a rămas „interzis” după ce a văzut greşelile incredibile făcute de 2 dintre cei mai buni portari din lume.

Fostul mare internaţional englez a mai spus că Real Madrid a făcut mai multe „cadouri” în defensivă, de care ar fi putut profita cei de la Liverpool.

Alan Shearer, uluit după gafele lui Courtois şi Alisson

„Nu îmi vine să cred ce văd în ceea ce privește numărul de erori care se fac pe teren. O eroare groaznică a lui Courtois, pe care o repetă și Alisson.

Alisson a încercat să joace scurt în loc să degajeze, într-un moment în care echipa lui conducea. Dumnezeule, Alisson, doar degajează!

Erorile pe care Real Madrid le face în defensivă sunt pur și simplu incredibile, pare că o invită pe Liverpool. Se pare că e o pâine de mâncat pentru Mohamed Salah și Darwin Nunez”, a spus Alan Shearer, potrivit BBC.

Thibaut Courtois şi Alisson, gafe uluitoare

În minutul 14, Thibaut Courtois a primit o pasă de la un coechipier, însă, în mod inexplicabil, faimosul goalkeeper a preluat greșit mingea, care a ajuns la Salah. Apoi atacantul lui Liverpool a înscris golul de 2-0, fără probleme.

Alisson a făcut o gafă monumentală în partida Liverpool – Real Madrid, din turul optimilor Champions League. În minutul 36, portarul lui Liverpool a degajat mingea direct în Vinicius Junior, „balonul” ricoșând în poarta gazdelor și stabilind scorul de la pauză, 2-2. VEZI VIDEO AICI

Vinicius, record fabulos după „dubla” de vis din Liverpool – Real Madrid

Vinicius Jr. a atins un record fabulos, după „dubla” de vis reuşită în partida dintre Liverpool şi Real Madrid, partidă care se desfăşoară în turul optimilor din UEFA Champions League! Starul brazilian a depăşit performanţa legendarului Johan Cruyff, stabilită încă din 1966.

Real Madrid a reuşit să întoarcă scorul fabulos în partida cu Liverpool- După ce „cormoranii” au condus cu 2-0, după golurile lui Darwin Nunez şi Mo Salah, Vinicius a semnat o „dublă” prin care scorul s-a făcut egal înainte de pauză.

Vinicius a devenit cel mai tânăr jucător care marchează o „dublă” pe terenul lui Liverpool, într-o competiţie europeană. Mai exact, la vârsta de 22 de ani şi 224 de zile, starul brazilian a reuşit o performanţă incredibilă!

Totodată, Liverpool a devenit victima preferată a lui Vinicius. Mijlocaşul brazilian este jucătorul care a înscris cele mai multe goluri în poarta „cormoranilor”, în competiţiile europene.

Concret, cu cele două reuşite din partida din optimi, din acest sezon, „Vini” a ajuns la cinci goluri marcate, în cele patru meciuri în care a jucat împotriva trupei de pe Anfield.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi