Ce a scris presa din Italia, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat pe Anguissa, în doar 4 minute, în Milan – Napoli 1-0

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 13.04.2023, 0:34
Actualizat: 13.04.2023, 2:07

Ce au scris italienii despre Istvan Kovacs

Ce a scris presa din Italia, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat pe Anguissa, în doar 4 minute, în Milan – Napoli 1-0. Jurnaliștii italieni au pus la îndoială al doilea cartonaș galben pe care i l-a acordat lui Frank Anguissa.

Istvan Kovacs a avut un final de meci încins în Milan – Napoli 1-0. Arbitrul din Carei nu a stat la discuții și l-a eliminat pe Anguissa, după două faulturi în doar 4 minute asupra lui Theo Hernandez. Italienii au scris și despre faptul că l-a iertat pe Rafael Leao de avertisment, în prima repriză, după ce atacantul de la Milan a distrus fanionul de la colțul terenului.

Ce a scris presa din Italia, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat pe Anguissa

„Despre Istvan Kovacs se vorbește mai ales după evenimentele din repriza a doua. Între minutele 70 și 74, Zambo Anguissa a făcut două faulturi asupra lui Theo Hernandez, care l-au costat tot atâtea cartonașe galbene.

Dacă în privința primei intervenții nu există îndoieli, sunt unele nedumeriri cu privire la al doilea cartonaș galben”, a scris cei de la Gazzetta dello Sport.

Istvan Kovacs l-a eliminat pe Frank Anguissa în Milan – Napoli 1-0

Istvan Kovacs l-a eliminat pe Frank Anguissa în Milan – Napoli 1-0. Arbitrul român i-a dat două cartonaşe galbene lui Anguissa în doar 4 minute. Primul galben primit de Anguissa în minutul 70 după un fault asupra lui Theo Hernandez.

Peste numai 4 minute, Anguissa avea să primească al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu. Culmea, Anguissa l-a faultat tot pe Theo Hernandez. Deşi jucătorii lui Napoli au protestat, Istvan Kovacs a fost de neînduplecat şi şi-a menţinut decizia. Până la final, echipa lui Luciano Spalletti a rezistat, iar scorul a rămas 1-0 pentru Milan.

Istvan Kovacs l-a făcut pe Luciano Spalletti să protesteze, după ce nu i-a dat cartonaş galben lui Rafael Leao

Istvan Kovacs l-a făcut pe Luciano Spalletti să protesteze, după ce a decis să nu îi dea cartonaşul galben lui Rafael Leao, după un gest nesportiv al atacantului de la Milan.

În minutul 25 al primei reprize din Milan – Napoli, Rafael Leao a ratat o ocazie mare de gol. Atacantul portughez s-a răzbunat pe fanionul de la colţul terenului. Deşi gestul a fost unul nesportiv, Istvan Kovacs a decis să nu îi acorde cartonaul galben atacantului de la Milan.

Camerele TV l-au surprins pe antrenorul celor de la Napoli, Luciano Spalletti, extrem de nemulţumit de decizia arbitrului român. Acesta a intrat în dialog şi cu Horaţiu Feşnic, arbitrul de rezervă.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

19:40

LIVE TEXTCFR Cluj – UTA 0-1. Echipa lui Mircea Rednic a dat lovitura! Ciprian Deac a gafat incredibil

19:37

Dan Petrescu a rămas „mască”, după greşeala uriaşă a lui Ciprian Deac din CFR Cluj – UTA! Imaginile surprinse

19:35

„Se deghizează!” Andrei Rațiu, comparat cu Zinedine Zidane de Marca după Rayo – Leganes 1-1. Nota primită de român

19:21

Irina Begu, eliminată de la China Open! A fost învinsă de Mira Andreeva, în turul al 2-lea

18:46

Poli Iași – U Cluj 1-0! Prima înfrângere a sezonului pentru liderul Ligii 1! Săndoi continuă seria rezultatelor pozitive

18:41

Italienii s-au convins de Horaţiu Moldovan, după al treilea meci ca titular la Sassuolo! Nota primită

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme